12 turniej piłki ręcznej Kempa Handball 4 Sport Cup 2018 w Słowackim Preszowie

13 Sty · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W dniach od 3 do 6 stycznia 2018 roku uczniowie SP nr 16, 25, 8 oraz Zespół Szkół Salezjańskich, którzy wspólnie tworzą zgraną ze sobą od kilku lat drużyne w SPR Grunwald Ruda Śląska, po raz pierwszy podjęli się udziału w 12 turnieju piłki ręcznej Kempa Handball 4 Sport Cup 2018 w Słowackim Preszowie.

W turnieju wzięło udział 11 państw. 88 drużyn walczyło o puchar, podium oraz o bycie najepszym z najlepszych.

Kategoria U15 (rocznik 2003) w którym znalazła się nasza drużyna, została podzielona na 2 grupy po 5 drużyn. Kolejno rozgrywane zostały mecze w grupie. W pierwszym dniu nasi zawodnicy zmierzyli się z UKS Dziewiątka Legnica I (Polska) przegrywając 2:15, następnie z RK Rakovica (Serbia) wynikiem 8:16.

Następnego dnia nasza drużyna stoczyła kolejne dwa ciężkie mecze, z MKS PM MPEC Tarnów ( Polska) 6:19 oraz gospodarzami turnieju, drużyną Tatran Presov (Słowacja) 2:14.

Ostatecznie SPR Grunwald Ruda Śląska podjęli się ciężkiej walki w ostatnim meczu o 9 miejsce w turnieju w swojej kategorii z UKS Dziewiątka Legnica I rocznik 2003 wygrywając 11:5 nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans.

SPR Grunwald Ruda Śląska przyjeżdża z turnieju z mnóstwem energii, nowymi planami na przyszłość oraz zawzięciem do walki w swojej lidze w Polsce. Wierzymy również, że chłopaki wyniosą z tego wyjazdu mnóstwo umiejętności i będą dążyć do tego aby w przyszłym roku na tym samym turnieju pokazać jak duży zrobili postęp w tym co kochają najbardziej.

SPR Grunwald wystąpił w składzie: Dawid Szczelaszczyk, Jakub Kisiała, Seweryn Ksiądz, Jakub Kwiatkowski, Łukasz Kamiński, Paweł Podraza, Filip Wójcik, Krzysztof Krzeszowski, Maksymilian Wolnic, Bartosz Morka, Damian Chrzanowski, Paweł Lewandowski.

Trener: Anna Samol
Kierownik: Anna Kamińska – Wydmuch.