SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   ZALOGUJ

Dzień Kropki w klasie 1c

24 Wrz · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

14 września uczniowie klasy 1 c świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia kropki niemal opanowały nasze ubrania – były na sukienkach, koszulkach, spodniach – po prostu wszędzie!

Lekcje zaczęliśmy od zobaczenia filmu o Vashti oraz rozmowy na temat jego treści. Następnie każdy z nas miał możliwość zaprezentowania swojego talentu, dzięki czemu usłyszeliśmy wiersz J. Brzechwy, piosenkę w języku angielskim, zobaczyliśmy w jaki sposób wykonać fantastyczną fryzurę, a potem odkryliśmy, że uczniowie naszej klasy są bardzo giętcy! Tu zaczęło się prawdziwe show akrobatyczne – demonstrowaliśmy pół szpagaty, szpagaty, mostki, przewroty, foczki itd. Ach… to była wyjątkowa chwila, podczas której uśmiech nie schodził nam z twarzy! 🙂 Na drugiej lekcji sprawdzaliśmy czy mamy bystre oczka – segregowaliśmy „kropki w kropce”, ćwiczyliśmy swoją pamięć grając w memory w grupach i tworzyliśmy kropkę z kropek podczas zabawy ruchowej. Wszystkie zadania wykonaliśmy bezbłędnie! Na następnej lekcji czytaliśmy opowiadanie o niezwykłym miejscu, w którym mieszkały same kropki oraz tworzyliśmy kropkowe dzieła inspirowane opowiadaniem za pomocą farb i patyczków do uszu. Tu zdecydowanie puściliśmy wodzę fantazji i przez dłuższą chwilę byliśmy prawdziwymi artystami. Z zapałem mieszaliśmy farby i stemplowaliśmy, dzięki czemu powstały barwne prace! 🙂 Próbowaliśmy także odwzorować figury i łączyć kropki w odpowiedniej kolejności. Tu przekonaliśmy się, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i zadania na pozór trudne, potrafimy wykonać niemal perfekcyjnie i przede wszystkim samodzielnie! 🙂 W ruch poszły linijki, kredki oraz ołówki. Na ostatniej lekcji uczyliśmy się piosenki o kropce i przekonaliśmy się, że „taka kropka takie nic, a potrzebna jest na świecie”. Dodatkowo podczas jednej z przerw robiliśmy sobie zdjęcia w naszej prywatnej, kropkowej fotobudce z gadżetami w kropki.

„Dzień Kropki” zdecydowanie skradł nasze serca! Jednogłośnie stwierdziliśmy, że był to dla nas wspaniały dzień pełen wrażeń!

Szkoda, że kolejne takie kropkowe święto dopiero za rok…