SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37

Dzień Misia w klasie 1c

5 Gru · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

23 listopada klasa 1c świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wykonywaliśmy przeróżne zadania związane z misiami. Opisywaliśmy swoje maskotki, a wybrana osoba musiała wskazać, o którego misia chodzi. W ramach edukacji matematycznej odtwarzaliśmy lustrzane odbicie drugiej połowy pyszczka misia, łączyliśmy kropki w zakresie 30 (wersja łatwiejsza) lub 60 (wersja trudniejsza) w efekcie czego stworzyliśmy postać niedźwiadka oraz próbowaliśmy wyturlać misia.

Słuchaliśmy ciekawostek o niedźwiedziach brunatnych i rozwiązywaliśmy quiz w grupach. Każdy z nas wcielił się w postać misia i w rękawicy kuchennej musiał przenieść wykałaczkę do kubeczka. To zadanie nie należało do najprostszych, ale daliśmy radę! Następnie uczyliśmy się piosenki z pokazywaniem o niedźwiadku, którą śpiewaliśmy w różnym tempie, a na edukacji plastycznej przeplataliśmy paski papieru przez sylwetę misia i ozdabialiśmy go według własnego pomysłu.

Na zakończenie dnia nasze misie udały się w niezwykle barwną podróż… Dryfowały po chuście Klanzy, po czym trafiły prosto do naszych ramion!

To był wspaniały dzień przepełniony zabawą i radością! Gdyby maskotki należące do uczniów klasy 1c nagle zostałyby obdarzone umiejętnością mówienia to z pewnością powiedziałyby, że są prawdziwymi szczęściarzami!

Autor wpisu: Sandra Duda