Dzień Postaci z Bajek w klasie 3d

9 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Dnia 6 listopada w klasie 3d obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W sali nr 17 można było spotkać Myszkę Mini, Cruellę De Mon, Batmana, Pocahontas, Ninja, Księżniczki i wiele innych postaci.

Na początek poznaliśmy Stefę i Zygfryda, którzy także wzięli udział w naszym wydarzeniu, bo jak się później okazało – również postanowili się przebrać. Na holu korczakowskim zawisło 21 ilustracji Stefy i Zygfryda w różnych przebraniach. Naszym zadaniem było podać imiona postaci, w które się wcielili. Zadanie nie należało do najprostszych!  Jednak okazało się, że nasze oczy są bardzo bystre i niektórym z nas udało się odgadnąć wszystkie imiona postaci. Przed udziałem w kolejnych zadaniach, zostaliśmy podzieleni na 4 grupy. Każda grupa wymyślała dla siebie nazwę i tak powstała Drużyna Mistrzów, Bajkusi, Star Wars i Czarnych Smerfów. W kolejnym zadaniu musieliśmy wytężyć nasz słuch i odgadnąć po wysłuchanej piosence, z jakiej bajki ona pochodzi. W tym zadaniu najlepsza okazała się Drużyna Mistrzów! W następnym zadaniu rozwiązywaliśmy quiz i sprawdzaliśmy naszą wiedzę o bajkach. Tu okazało się, że nasza wiedza jest ogromna, bo aż 3 drużyny ze sobą zremisowały!

W ostatnim zadaniu rozwiązywaliśmy quiz o baśniach, bajkach i bajeczkach w dość nietypowy sposób. Każdej drużynie został przydzielony telefon, na którym wpisywaliśmy pin gry, nazwę grupy oraz imiona uczestników, a następnie zaczęła się zawzięta rywalizacja drużyn! Quiz rozwiązywaliśmy na czas. Emocje były niesamowite – radość, śmiech, a czasem nawet stres! Wszyscy członkowie doskonale współpracowali w swoich drużynach, ale zwycięska drużyna była tylko jedna! W tym zadaniu ogromem wiedzy i niesamowitym refleksem wykazała się drużyna Czarnych Smerfów! Quiz można znaleźć pod linkiem https://play.kahoot.it/#/k/e47951c2-5171-4fbe-a110-1aa02fdc79c3.

W przerwach między lekcjami i zadaniami korzystaliśmy z naszej klasowej fotobudki!

Ach, co to był za dzień! Tych emocji nie da się opisać! Zresztą sami zobaczcie, jak doskonale się bawiliśmy!