SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   ZALOGUJ

Dzień Sportu klas IV-VII oraz II -III klas OG

19 Cze · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

19 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas IV- VII oraz dla klas II- III OG. W tym roku to wielkie święto postanowiliśmy zorganizować na stadionie lekkoatletycznym „TL POGOŃ” przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej.

W związku z tym, że w tym samym czasie odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji,wpadliśmy na pomysł, by w pewien sposób połączyć owe imprezy. Postanowiliśmy, że uczniowie klas, wcześniej wylosują mundialowe państwa i w barwach danego kraju wystąpią podczas Szkolnego Dnia Sportu. Klasy spisały się rewelacyjnie. Uczniowie przygotowali flagi narodowe i ubrali się w ich barwy. Tacy kolorowi ,udaliśmy się marszem spod budynku szkoły w kierunku stadionu lekkoatletycznego. Na miejscu całą imprezę otworzyła pani wicedyrektor Aleksandra Kaput będąc na czele kolorowej defilady. Wszystkie konkurencje lekkoatletyczne poprzedziła wspólna rozgrzewka. Podczas Szkolnego Dnia Sportu odbyły się konkurencje biegowe na krótkich i dłuższych dystansach, skoki z miejsca oraz z rozbiegu, rzuty do celu stałego i rzut piłeczką palantową, drużynowe skoki przez skakankę i bieg wahadłowy 4x10m. Najbardziej emocjonującą konkurencją okazało się przeciąganie liny oraz sztafety klasowe 4x100m. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Wszystkie konkurencje rozegrane były w duchu fair play w bardzo miłej atmosferze.

Składamy ogromne podziękowania dla MOSiR-u za udostępnienie obiektu, zaangażowanym nauczycielom za sprawne  przeprowadzenie konkurencji i opiekę nad uczniami, obsłudze obiektu za pomoc i czujność, obsłudze medycznej oraz uczniom gimnazjalnym za nieocenioną pomoc  w sędziowaniu konkurencji i opiekę nad „radiowęzłem”  🙂   Sportowe podziękowania dla Was wszystkich !!!!!

Katedra WF SP 16.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia: