KorJan.edu.pl - SPZ - Edukacja prozdrowotna skierowana do uczniów klas I – III

31 Paź · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W październiku br. zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu edukacji prozdrowotnej skierowane do uczniów klas I – III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Podczas licznych pogadanek dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla organizmu człowieka ma spożywanie warzyw i owoców i jak wpływa to na jego zdrowie. Wzbogaciły też swoją wiedzę na temat najważniejszych witamin.

Uczniowie brali również udział w zabawach edukacyjnych: rozpoznawali warzywa i owoce za pomocą zmysłu węchu i dotyku. Odgadywali wierszowane zagadki słowne oraz uczestniczyli w warsztatach plastyczno – technicznych, podczas których wykazali się dużą starannością i pomysłowością.
Zajęcia miały przede wszystkim charakter edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci do regularnego spożywania warzyw i owoców.

Zapraszamy do galerii.