SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   ZALOGUJ

Ekscytująca ekologiczna wycieczka klas VI

2 Cze · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W dniach 19- 21 kwietna, klasy 6a i 6b były na  interesującej wycieczce we Wrocławiu.  Zamysłem całego wyjazdu, było przybliżenie uczniom ekologicznego podejścia do naszej planety, poznanie jej cudownej fauny i flory oraz uzmysłowienie sobie ważności i niezbędności wody w naszym codziennym życiu.

W tym celu, uczniowie poza zabytkami Wrocławia zwiedzili muzeum przyrodnicze – a w nim – zwierzęta naszej planety – od owadów – tych groźnych i wywołujących choroby poprzez szkielety różnorodnych zwierząt, również tych prehistorycznych do wypchanych ssaków morskich, ryb, ssaków lądowych i  ptaków.

W kolejnym dniu, uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę zwiedzając wspaniałe  wrocławskie Zoo i Afrykarium.  Zobaczenie egzotycznych zwierząt w podobnych do naturalnych warunków miejscach i do tego tropikalnej roślinności Afryki,  wywarła na wszystkich zwiedzających olbrzymie wrażenie.

W ostatnim dniu, uczniowie doświadczyli potęgi żywiołu wody na Ziemi we wrocławskim Hydropolis. Zwiedzili również Ogród Japoński, poznając bliżej roślinność i małą architekturę tego ciekawego miejsca.

Wycieczka była wyjątkowo intensywna, pełna przeróżnych wrażeń i niespodzianek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

« Lis

Zaczynamy aktywnie działać w programie

„Szkoła promująca zdrowie”

Zapraszamy do częstego odwiedzania podstrony i zapoznawania się z zamieszczanymi informacjami w postaci relacji ciekawych wydarzeń.