Finał Festiwalu Języków Obcych w klasach IV-VII

18 Gru · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

27 listopada w auli szkolnej odbył się finał Festiwalu Języków Obcych dla klas IV-VII. Natomiast przygotowania do tego wydarzenia klasy rozpoczęły znacznie wcześniej.

Każdy oddział szkolny został poproszony o wylosowanie państwa, którego miały dotyczyć jego zadania. Następnie, uczniowie mieli uzyskać jak najwięcej informacji na jego temat, stworzyć wspólnie plakat lub prezentację multimedialną. Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie krótkiej lekcji języka danego kraju – tak więc uczniowie oprócz nauki języka angielskiego byli również uczestnikami rozmowy po grecku, lekcji włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego…

Ostatnia konkurencja finału była najbardziej emocjonująca – był to quiz wiedzy o wylosowanym państwie. Ku zdziwieniu organizatorów, przedstawiciele klas udzielali poprawnych odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania, które dotyczyły geografii, ustroju kraju, a nawet wymieniali pełne imiona i nazwiska greckich polityków! Zwycięskie klasy otrzymały burzę braw oraz nagrody rzeczowe zakupione ze środków Rady Rodziców.

A oto zwycięzcy:
kategoria klas IV – IVb