Jak jeść kolorowo, by żyć zdrowo

31 Paź · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W dniach 24 – 25 października, dzieci z klas I – III, uczęszczające do świetlicy szkolnej,  wzięły udział w ciekawych zajęciach na temat tego jak jeść kolorowo, by żyć zdrowo.

W trakcie prowadzonych pogadanek, dzieci poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania się w ich wieku. Wszystkich uczestników zaciekawił fakt, że zdrowe odżywanie poprawia pamięć, koncentrację i wyniki w nauce.

Dzieci wspólnie z naszym gościem, Panią Agatą Kołodziej, dietetykiem z Gabinetu Żywienia Człowieka BEFITA (więcej na www.befita.pl), wykonały ciekawe zadanie plakatowe,  które pobudziło wyobraźnię dzieci. Ćwiczenie w przystępny sposób pokazało, które produkty są zdrowe  i powinny znaleźć się każdego dnia w ich jadłospisie, a które należy spożywać w ograniczonych ilościach. Wszyscy uczestnicy przeanalizowali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Aby w pełni zaangażować dzieci w zajęcia, spotkanie zostało zakończone zabawą ruchową „Co jest zdrowe – prawda czy fałsz”.    Przeprowadzone zajęcia na pewno były bardzo korzystne dla dzieci.

Czekamy na kolejne!

Zapraszamy do galerii.