SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37

Mamy prawdziwy sukces w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

28 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 49 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ogłoszonym przez Firmę „Pentel”. Konkurs ten sponsorowany jest przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury i Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmę „Pentel” Co. Ltd.

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym wyróżnione dzieci otrzymują prestiżowe medale i certyfikaty. Najwyższe wyróżnienie przyznawane jest jedynie dziesięciu autorom najlepszych prac z całego świata, to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Kolejne wyróżnienia to nagrody: Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel.

Prace naszych uczniów przeszły pozytywnie selekcję (spośród nadesłanych prac z całej Polski) i zostały zakwalifikowane na wystawę w Tokio, w Osace, oraz w innych miastach Japonii, a następnie na organizowane wystawy w innych państwach zagranicznych. Tym samym będą walczyć o złoto. 15 listopada 2018r – wyleciały już do Japonii.

Ocena prac nastąpi w styczniu 2019r. Jury Konkursu międzynarodowego  wyłoni zwycięzców nagród:

Najwyższa nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii

• Nagroda Supreme Gold (Najwyższe Złoto)
  • Nagroda Gold (Złoto)
  • Nagroda Silver (Srebro)
  • Nagroda Bronze (Brąz)
  • Nagroda Pentel (pocieszenie)

Na konkurs ten napływa każdego roku 130.000 prac z całego świata.

Oto nasi mali artyści:

• Alicja Hanysek – lat 8     „Autumn colours”
  • Amelia Pieczko – lat 8     „A little princess”
  • Zuzanna Zuber – lat 9      „ Gold Autumn”
  • Nadia Tomasik-   lat 10    „Broken heart”
  • Emilia Jasińska – lat 12   „A different view, the same world”
  • Maja Tomczak –  lat 12    „Good moring”
  • Karolina Opeldus – lat 13  „Portrait of women”
  • Zofia Talarczyk  –    lat 13  „Portrait of a horse”
  • Oliwia Kulik     –     lat 13  „Magician”
  • Marta Kumiega  –    lat 14  „Halloween”

Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się razem z nimi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju.

Autor wpisu: Bożena Krawczyk