PIERWSZY TURNIEJ Mini Handball Tour

28 Maj · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W dniu 18 maja w Rudzie Śląskiej odbył się pierwszy historyczny turniej mini piłki ręcznej z cyklu Mini Handball Tour. Mimo, iż turniej miał charakter promocyjny, to młodzi adepci piłki ręcznej zostawili mnóstwo potu i sił na parkiecie, aby zdobyć upragniony puchar oraz nagrody.

Do turnieju zgłosiło się 19 drużyn, które rywalizowały w czterech kategoriach: szczypiorki, bajtle, chopcy, dziołchy. Rozgrywki Mini Handball Tour mają zachęcić do uprawiania piłki ręcznej w szkołach i pokazać, że stworzenie mini boiska i uproszczenie reguł może dać piorunujący efekt w postaci zadowolenia grających. Mniejsze boiska, mniejsze bramki, drużyny czteroosobowe oraz skrócony czas meczów sprawiły, iż piłka ręczna w wydaniu dziecięcym nabrała innego wymiaru. Nowa formuła rozgrywania turniejów przypadła do gustu nie tylko zawodnikom, ale także trenerom, rodzicom oraz działaczom. Inaugurację rozgrywek Mini Handball Tour zaszczycili dwaj reprezentanci Polski Marek Daćko oraz Mateusz Kornecki.
 Klasyfikacja końcowa:

WYNIKI:

Szczypiorki (klasy 1-3):

1. SPR Grunwald Ruda Śląska

2. MKS Zryw Chorzów

3. Rudzka Akademia Szczypiorniaka (chłopcy)

4. Rudzka Akademia Szczypiorniaka (dziewczyny)

5. SPR Pogoń 1945 Zabrze (dziewczyny)

Bajtle (klasa 4):

1. MKS Zryw Chorzów

2. UKS MOS Śniadek Jelenia Góra

3. SPR Pogoń 1945 Zabrze

4. SPR Grunwald Ruda Śląska

5. SPR Sośnica Gliwice I (dziewczyny)

6. SPR Sośnica Gliwice II (dziewczyny)

Dziołchy (klasa 5):

1. KS Zgoda Bielszowice

2. SPR Pogoń1945 Zabrze I

3. SPR Sośnica Gliwice I

4. SPR Pogoń 1945 Zabrze II

5. SPR Sośnica Gliwice II

Chłopcy (klasa 5):

1. SPR Grunwald Ruda Śląska

2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Rudzie Śląskiej

3. UKS MOS Śniadek Jelenia Góra

Zaczynamy aktywnie działać w programie

„Szkoła promująca zdrowie”

Zapraszamy do częstego odwiedzania podstrony i zapoznawania się z zamieszczanymi informacjami w postaci relacji ciekawych wydarzeń.