SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37

Spotkanie klasy 7A z funkcjonariuszem policji

18 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W ramach zajęć profilaktycznych , uczniowie klasy 7a uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej , panem
Romanem Aleksandrowiczem. Prowadzący spotkanie mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wyjaśnił uczniom za kogo uważa się nieletnich, jak również za jakie czyny odpowiadają.

Przedstawił środki wychowawcze i naprawcze stosowane wobec nieletnich w przypadku popełnienia czynów lub jeżeli wykazują przejawy demoralizacji. Nawiążał również do sytuacji rodzin, które trzeba powiadomić o tym, że ich dziecko np. popełniło czyn zabroniony.

Spotkanie było niezwykle interesujące i pouczające, o czym świadczyło niezwykłe skupienie uczniów. Młodzież podziękowała prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wyniosła z niej wiele cennych informacji

Autor wpisu: Aneta Jarmark