SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   ZALOGUJ

Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Ksawier Skrzyczek z kl. 5a zajął III miejsce w XXIV Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych – rzut piłką palantową chłopców – 2006r. i młodsi

 

Komandzik Adam zajął III miejsce w XXIV Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych – skok wzwyż chłopców – rocznik 2002 – 2003
Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Szachach – Igrzyska Dzieci

 

Emilia Hadała z kl. 3 a zajęła III m. w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Jakub Hadała z kl. 2 a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Zuzanna Kisiel z kl. 3 a zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Maja Tomczak z kl. 5a zdobyła NAGRODĘ w konkursie plastycznym „Mazurek Dąbrowskiego – ilustracje”.

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Paulina Gołębiowska z kl. 3b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” w kategorii I (uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej).

 

Zuzanna Gołębiowska z kl. 1a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” w kategorii I (uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej).

 

Aleksander Smagacz z kl. VIa, Wojciech Koperski z kl. IVc, Borys Bytomski z kl. IIIa i Alicja Hendel z kl. IIIe wywalczyli II miejsce w  Miejskich Zawodach w Szachach drużynowych i tym samym zakwalifikowali się do zawodów rejonowych w Zabrzu.

 

Zuzanna Gołębiowska z kl. 3b zajęła I m. w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”.

 

Julia Warzocha z kl. 5b zajęła I m. w konkursie przeprowadzonym z okazji ŚWIĘTA DRZEWA „Zdjęcie najpiękniejszego, jesiennego drzewa”.

 

Aleksander Smagacz kl. VI a, Wojtek Koperski kl. IV c, Borys Bytomski kl. III a, Alicja Hendel kl. III e zajęli IV miejsce w rejonowych zawodach szachów drużynowych w Zabrzu.

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 16 pod kierunkiem p. Anny Samol  zajęła III miejce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej szkół podstawowych w mini piłce ręcznej chłopców. 

 

Michał Kaszyński z kl. 3e zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Szopka bożonarodzeniowa”.

 

Dominik Hałys z kl. 3d zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świąteczne  Anioły”.

 

Bartek Stanowski i Kacper Stanowski z kl. 3e zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świąteczne  Anioły”.

 

Dominik Hałys zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Kartka bożonarodzeniowa”. 

 

Wiktor Kowolik z klasy 4a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na projekt pracy promującej bezpieczny internet.

 

Drużyna klas II i III zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Podstawowych.

Skład drużyny klas II: Stanik Nadia 2 c , Baryłkowska Ola 2 c, Kaszycki Dawid 2 d, Cembala Kasia 2 d, Kubera Julia 2 d, Barczok Tymoteusz 2 d, Kucharczyk Dawid 2 d, Hendel Agata 2 e, Garbiec Oliwia 2 e, Gburczyk Mateusz 2 e, Volkert Miłosz 2 e.

Skład drużyny klas III : Leśnik Mateusz 3 a, Koziebrodzka Kinga 3 a, Strózik Juliusz 3 a, Kwiatek Fabian 3 a, Walkiewicz Zuzia 3 b, Stegienko Bartek 3 b, Furman Adam 3 b, Twardoch Klaudia 3 d, Witalis Krzysztof 3 d, Hałys Dominik 3 d, Nieradko Martyna 3 d, Florczyk Zosia 3 e, Hendel Ala 3 e, Kalisz Kuba 3 e, Nawrocki Cyprian 3 e.

 

Natalia Szydełko z klasy 6a zdobyła I miejsce w XI Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2004 (Kępno, 9-11.12.2016r.).

 

Drużyna klas I-III zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Podstawowych.

 

Natalia Badura z kl. 4 c zdobyła I miejsce dziewcząt w miejskich zawodach pływackich szkół podstawowych stylem grzbietowym. (15.03.17.)

 

Drużyna piłki siatkowej dziewcząt w składzie: Szydełko Liwia, Szydełko Natalia, Twardoch Marta, Szymała Nicola, Giza Natalia, Nierle Wiktoria, Matyl Nadia, Melecka Julia, zdobyła w finale III miejsce w szkolnych zawodach szkół podstawowych na poziomie miejskim.

 

Michalina Jendryczko z kl. 3e zajęła 4 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

SIMONA KONSEK z kl. 3c zajęła 6 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

SZYMON WIETEK z kl. 3a zajął  8 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

Weronika Kołodziej z kl. 4c zajęła 6 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

MACIEJ JABŁOŃSKI z kl. 5b zajął 8 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

NATALIA SZYMECZKO zajęła 10 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

Filip Pająk (kl. 2d) – zdobył wyróżnienie, 43 miejsce w regionie, 7 miejsce w mieście w konkursie Kangur Matematyczny

 

Julia Kubera (kl. 2d) -zdobyła wyróżnienie, 57 miejsce w regionie, 10 miejsce w mieście  w konkursie Kangur Matematyczny

 

Paweł Dudziak (kl. 5c) – wyróżnienie, 42 miejsce w regionie, 2 miejsce w mieście  w konkursie Kangur Matematyczny

 

Starty w zawodach pływackich – Natalia Badura kl. IV c:

  • I miejsce w stylu dowolnym na 50 m w Rybniku- Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m w Rybniku- Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu grzbietowym na 50 m w Herbach w VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu grzbietowym na 100 m w Herbach w VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu dowolnym na 50 m w Zawodach Ogólnopolskich w Gliwicach -Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • II miejsce w sztafecie mieszanej 8×50 m stylem dowolnym w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2006/2007 – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.

 

Rafał Witkowski, uczeń klasy 6c, zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Matematyczne Origami”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Zuzanna Gołębiowska z kl. 2b zajęła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

HAŁYS DOMINIK klasa 2d zajął III miejsce w miejskim konkursie „Śląska szopka bożonarodzeniowa”
LASEK OSKAR klasa 3c otrzymał wyróżnienie w miejskim konkursie „Śląska szopka bożonarodzeniowa”

 

Anna Grygar z kl. 6b zajęła I miejsce w miejskim konkursie na projekt pracy promującej „Bezpieczny internet”.

 

Wojciech Koperski z klasy 3b zajął I miejsce w Mistrzostwach Rudy Ślaskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych

 

Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła I miejsce w Mistrzostwach Rudy Ślaskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych – klasyfikacja drużynowa

 

Wiktoria Dziurska z kl. 3b uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w Miejskim Konkursie Ortograficznym uczniów klas 3.

 

Anna Grygar z kl. 6b zajęła III miejsce w X edycji Miejskiego Konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” w kategorii klas IV – VI.

 

Oskar Kilka z kl. 1a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlicowym „Kartka wielkanocna” w kategorii klas I – III

 

Oliwia Borowska z kl. 3b zajęła II m. w powiecie i XX m. w regionie katowickim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

 

Dawid Prokop z kl. 6b zajął II m. w powiecie i IX m. w regionie katowickim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

 

Mateusz Gburczyk z kl. 1e zdobył III miejsce  w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Roksana Kulig z kl. 3b zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Oskar Ziomek z kl. 1a zdobył wyróżnienie w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Kinga Kuberek, Ania Grygar i Dawid Prokop (klasa 6b) pod kierunkiem p. AleksandrySzojdy zdobyli I miejsce w międzyszkolnym drużynowym konkursie „Na szlaku Unii Europejskiej”.

 

Aleksander Smagacz (5a), Julia Melecka (5a), Krzysztof Krzeszowski (5c) i  Kinga Kuberek (6b), która w finale zastąpiła Olka, pod kierunkiem p. Aleksandry Szojdy, zajęli IV miejsce w miejskim  konkursie wiedzy o Rudzie Śląskiej organizowanym przez Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej.

 

Paweł Szołtysik z kl. III b  zdobył wyróżnienie, 62 miejsce w regionie, 13 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Natalia Szczygielska  z kl. VI b zdobyła  wyróżnienie, 43 miejsce w regionie, 3 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Dawid Prokop z  kl. VI b zdobył wyróżnienie, 55 miejsce w regionie, 4 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Anna Grygar z kl. VI b zdobyła wyróżnienie, 68 miejsce w regionie, 6 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Zespół wokalny z klasy 6b pod kierunkiem p. Anny Szymańskiej zajął II miejsce w kategorii klasy IV – VI w XIV Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 

Julia Kisiel (3a), Natalie Pietraschek (3a) oraz Wiktoria Dziurka (3c)  pod kierunkiem p. Bożeny Mondry zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Znawca Przyrody”

 

Anna Grygar i Natalia Szczygielska z kl. 6b zajęły I miejsce w V Drużynowym Konkursie Wiedzy Matematyczno – Przyrodniczej

 

Gierszner Wiktor – I miejsce w XXVIII Sportowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w konkurencji rzut piłeczką palantową chłopców klas V

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął III miejsce w klasyfikacji do lat 12 w Festiwalu Szachowych „Rudzka Wiosna 2016” w Szachach Szybkich

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął I miejsce w Otwartym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 23

 

Emilia Knapik klasa IIc – I miejsce w konkursie KATA w kategorii 8-10lat ,III miejsce w konkursie KUMITE SEMI KONTAKT w kategorii 8-10 lat

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Miejskie zawody sportowe – Liga Lekkoatletyczna, która odbyła się na obiektach sportowych przy SPS 15 w Halembie.

  • BRACKA Wiktoria zdobyła II m w biegu na 300m,
  • WIDOK Dominika zdobyła III m w skoku w dal dziewcząt,

Krzysztof Krzeszowski z klasy IV c zdobył wyróżnienie w Wielkim Teście z Języka Angielskiego.

 

Wiktor Kijek z kl. 6a zajął 1 miejsce w konkursie plastycznym w ramach XIX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Rodzina otwarta na Boga”.

 

Wiktor Kijek z klasy VI a zajął I miejsce w konkursie plastycznym ”Rodzina otwarta na Boga” w ramach Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

Natalia Szymeczko z klasy III a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. ”Jesienny spacer”

 

Magdalena Wieczorek z kl. 5b zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej pn. „Co w trawie piszczy”.

 

Wiktor Kijek klasa 6a
Osiągnięcia sportowe w I semestrze roku szkolnego 2014/2015:

  • I miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • I miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • I miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • II miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 100m motylkowy, Radlin,29.10.2014r.
  • I miejsce w XV Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu, Ruda Śląska, 8.11.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 100m dowolny, Radlin,14.11.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 200m zmienny, Radlin,14.11.2014r.
  • I miejsce w 3 Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka w konkurencji 50m stylem dowolnym, Bielsko- Biała, 22.11.2014r.
  • II miejsce w 3 Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka w konkurencji 50m stylem motylkowym, Bielsko- Biała, 22.11.2014r.
  • I miejsce w zawodach pływackich Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej w konkurencji 200m stylem zmiennym, Radlin, 28.11.2014r.
  • I miejsce w mitingu pływackim „Sobota w Cieszynie” 200m stylem dowolnym, Cieszyn , 29.11.2014r.
  • II miejsce w mitingu pływackim „Sobota w Cieszynie” 100m stylem zmiennym, Cieszyn, 29.11.2014r
  • I miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 200m dowolny, Radlin,11 grudnia 2014r.
  • I miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 200m zmienny, Radlin,12 grudnia 2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 100m motylkowy, Radlin,12 grudnia 2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 100m dowolny, Radlin,12 grudnia 2014r.

Julia Jakimowicz – klasa 6a:

  • 11 października 2014 zdobyła drugie miejsce w mistrzostwach Polski amatorów Family Cup 2014 (sprint w stylu dowolnym)
  • 8 listopada 2014 drugie miejsce w otwartych mistrzostwach Rudy Śląskiej (styl klasyczny)
  • 24 listopada 2014 czwarte miejsce w mistrzostwach Bytomia w wieloboju (trzecie w stylu klasycznym, czwarte w stylu dowolnym)
  • 7 grudnia 2014 trzecie miejsce w zabrzańskim mityngu pływackim (styl klasyczny)
  • 11-12 grudnia 2014 drugie (styl zmienny) i trzecie (styl dowolny) miejsce w sztafecie w mistrzostwach Śląska

Dawid Szymański:

  • III miejsce w kategorii KUMITE DZIECI LEKKI KONTAKT- Jastrzębie Zdrój 29.11.14.
  • I miejsce w konkurencji KATA rocznik 2002-2003- 06.12.14. Ruda Śląska
  • I miejsce w XV Amatorskich Mistrzostwach Rudy Śląskiej w pływaniu – 09.11.14.

Anna Grygar – klasa 5b:

  • III miejsce w Miejskim Konkursie na projekt pracy promującej „Bezpieczny Internet”.

Paweł Dudziak z klasy 3c

  • V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia”.

Agata Sobota z klasy 4a

  • III miejsce w IX edycji konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej.

Marek Wróbel z klasy 4c

  • zdobył wyróżnienie w IX edycji konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej.

Natalia Szymeczko z klasy 3a

  • zajęła II miejsce w powiecie, a XI miejsce w regionie w konkursie języka angielskiego FOX.

Dawid Prokop z klasy 5b

  • zajął IV miejsce w powiecie, a XX miejsce w regionie w konkursie języka angielskiego FOX.

Maciej Jabłoński z klasy 3a

  • zwycięzcą w dyktandzie zorganizowanym przez Helen Doron. Nagrodą jest dowolny tygodniowy turnus półkolonii letnich lub zimowych.

Paweł Szołtysik z klasy 3b

  • został zwycięzcą etapu okręgowego konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac literackich. Nagrodą jest wyjazd autora pracy do Senatu RP ufundowany przez Senatora RP, Pana Leszka Piechotę.

Oliwia Borowska i Piotr Szwach z kl. 2b

  • zajęli  I miejsce w kategorii duet kl. I-III w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej.

Zespół wokalny klas I-III pod kierunkiem p. Patrycji Stopki

  • zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły kl. I-III w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

  • Paweł Dudziak (kl. 3c) – wyróżnienie, 68 miejsce w regionie, 5 miejsce w mieście,
  • Wiktoria Leśnik (kl. 3c) – wyróżnienie, 78 miejsce w regionie, 6 miejsce w mieście,
  • Dawid Prokop (kl. 5b) – wyróżnienie, 114 miejsce w regionie, 5 miejsce w mieście,
  • Jakub Orszulka (kl. 6b) – wyróżnienie, 59 miejsce w regionie, 4 miejsce w mieście.

XXVII Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych

  • Wiktoria Bracka z kl. 6a zajęła II miejsce w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 300m klas VI
  • Alicja Chołuj z kl. 6a zajęła III miejsce w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 300m klas VI
  • Julia Melecka z kl. 4a zajęła I miejsce w w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 150m klas IV

I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin

  • Szymański Dawid I miejsce w konkurencji Kumite Semi Kontakt rocznik 2002-2003 I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin (17.05.15.)
  • Szymański Dawid II miejsce w konkurencji Kata rocznik 2002-2003  I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin (17.05.15.)

Ogólnopolski Maraton BIKE

  • Krzysztof Krzeszowski z kl. 4c zajął XI miejsce w Ogólnopolskim Maratonie BIKE  w Wiśle.

Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

  • Wiktor Kijek – I miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m klasyczny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m motylkowy, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 200m zmienny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m dowolny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.

Ogólnopolski konkurs plastyczny  Mój Przyjaciel doktor clown”

  • Nikola Włodarczyk z klasy 3c zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ” Mój Przyjaciel doktor clown” zorganizowanym przez Fundację „Dr Clown” z siedzibą w Warszawie.

Międzyszkolny  konkurs małolatów „Pstryczek elektryczek”

  • N.Krybus z 3c, P.Dudziak z 3c, P.Wodarski z 3b, M.Simon z 3a zdobyli 2 miejsce w 10 międzyszkolnym  konkursie małolatów „Pstryczek elektryczek” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 im. M.Kopernika w Rudzie Śląskiej.

Zaczynamy aktywnie działać w programie

„Szkoła promująca zdrowie”

Zapraszamy do częstego odwiedzania podstrony i zapoznawania się z zamieszczanymi informacjami w postaci relacji ciekawych wydarzeń.