VI edycji programu – „Zdrowo jem, jestem aktywny”

26 Paź · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Zajęcia odbyły się pod hasłem: „Zdrowo jem! Żyję aktywnie! Mądrze kupuję! Jestem odpowiedzialny!”

Projekt jest realizowany w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego Województwa Śląskiego pt. Wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu: profilaktyki otyłości i nadwagi, profilaktyki chorób płuc ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynikotynowej, profilaktyki onkologicznej, profilaktyki układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku senioralnym.

Uczniowie klas trzecich dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o sposobach odżywiania się. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia, dowiedzieli się jak mądrze robić zakupy i jak być odpowiedzialnym i dbać o swoje zdrowie. Zaprezentowano im film z Pascalem Brodnickim w roli głównej, który jest ambasadorem projektu „Zachowaj Równowagę”. Przekonali się ile cukru mieści się w rożnych napojach i ile ćwiczeń należy wykonać aby spalić określoną liczbę kalorii. Otrzymali w ramach warsztatów ulotki, plakaty. Zostali także zapoznani z 10 zasadami Zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do galerii.