Weź udział w rekordzie Polski!

31 Paź · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Największą żywą kokardę narodową w kraju chcą utworzyć mieszkańcy Rudy Śląskiej. W ten sposób będą świętować Dzień Niepodległości.

Kokarda zostanie zgłoszona do biura rekordów Polski. Biało-czerwony wzór zostanie utworzony 11 listopada br. o godz. 11.30 na rynku miejskim. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto przyjdzie w tym dniu na pl. Jana Pawła II. To jednak nie koniec atrakcji.

Dodatkowo w rudzkim Aquadromie zostanie zorganizowana sztafeta niepodległościowa, której uczestnicy przepłyną 1918 długości basenu, a w lasach w Halembie odbędzie się impreza dla biegaczy.

W ten sposób chcemy rozpocząć rudzkie obchody Roku Niepodległości, który zostanie w naszym mieście zainaugurowany 11 listopada 2017 r., a zakończony 11 listopada 2018 r., czyli dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Więcej na temat: rudaslaska.com.pl