SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37

Wokół naszej szkoły pozieleniało – 7 x 100 roślin na 100- lecie odzyskania niepodległości!

12 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Dzięki współpracy szkoły ze Związkiem Szkółkarzy Polskich a dokładnie:

• Gospodarstwem Rolno Szkółkarskim Wojciecha Kapiasa z Goczałkowic-Zdroju,
  • Szkółką drzew i krzewów ozdobnych BETULA z Bielska – Białej,
  • Szkółką drzew i krzewów ozdobnych Krystyny Abram z Ustronia,

nasza szkoła otrzymała bezpłatnie w tym roku szkolnym ponad 700 drzew i krzewów ozdobnych, które ozdobiły teren wokół szkoły.

Dzięki naszym darczyńcom posadziliśmy takie gatunki drzew jak: lipy, jarząby, dęby, katalpy, klony, miłorzęby, świerki i jodły.

Nasze trawniki zdobią pięknie kwitnące krzewy:  magnolii, pęcherznic, śnieguliczek, krzewuszek, forsycji, hortensji, pięciorników, berberysów, ostrokrzewów, tawuł i tawułek.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy sadzenie ponad 480 żywotników zachodnich „Aureospicata”, podarowanych nam przez pana Wojciecha Kapiasa, które zazieleniły dotąd ogołocone tereny wokół naszego ogrodzenia. W sadzeniu szczególnie udzielali się chłopcy z klas 3a gimnazjum oraz 8c. To olbrzymie przedsięwzięcie udało się dzięki współpracy z naszymi wspaniałymi panami gospodarczymi. Jednak samo sadzenie to nie wszystko – o rośliny trzeba również dbać – odchwaszczać i podlewać, czym ochoczo zajmują się już zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze wszystkich klas starszych oraz nasze panie woźne. Takie zajęcia na podwórzu są wspaniałą formą lekcją ekologii, zaś samodzielnie przez uczniów sadzone rośliny, zachęcają do dbałości o otoczenie szkoły.