Apel dla klas I-III z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

19 Lut · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Dnia 8 lutego 2017 odbył się w naszej szkole apel dla klas I-III z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Apel poprowadziły dzieciaki-sieciaki z klasy 2d. W tym roku obchodziliśmy ten dzień pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Na apelu uczniowie oglądali film z udziałem dzieci z klasy 2d, za pomocą którego mogli sobie przypomnieć zarówno jakich zasad należy przestrzegać, by być bezpiecznym w sieci, a także jakich bezpiecznych odpowiedzi udzielać na niebezpieczne pytania. Następnie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując zadanie „Internet – korzyści i zagrożenia” ze strony www.epodreczniki.pl oraz udzielając odpowiedzi na pytania zawarte w quizie „Wokół internetu” na stronie www.squla.pl. Na koniec uczniowie klas I-III wspólnie z sieciakami zaśpiewali piosenkę „Necio – fajnie w internecie” oraz obejrzeli prezentację Patryka Groborza z klasy 2a na temat „Wykorzystania internetu do edukacji żywieniowej”. Po rozejściu się do klas, dzieci tworzyły barwne prace plastyczne w obrębie tematu „Moje wspomnienie z apelu”. Po pracach widać było, że największe wrażenie wywarł na publiczności nasz szkolny Necio!

Dziękujemy klasom za udział w apelu, mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu!​ Zapraszamy do galerii zdjęć.

Listopad 2020