Festiwal Języków Obcych wśród klas I-III

27 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W dniach 4-15 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Języków Obcych dla klas I-III. W tych dniach uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności językowe, poznając kulturę Wielkiej Brytanii.

Każda z klas pierwszych napisała list do Królowej Elżbiety II. Wspólnie wysłaliśmy własnoręcznie podpisane listy, w których uczniowie zawarli swoje życzenia dla Królowej oraz przygotowane specjalnie na tę okazję laurki. Listy poleciały już pocztą do Pałacu Buckingham i mamy nadzieję umiliły dzień Królowej Elżbiecie II.

W tym czasie także uczniowie klas II i III wytrwale uczestniczyli w wyzwaniu English Quest. Przez pięć dni odkrywali nowe aspekty kultury brytyjskiej i rozwiązywali zagadki, które doprowadziły ich do hasła klucza (pierwsze cztery linijki hymnu Wielkiej Brytanii). Podczas wręczenia dyplomów oraz medali za ukończenie wyzwania wysłuchaliśmy wspólnie hymn państwowy Wielkiej Brytanii oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z flagą Wielkiej Brytanii.

Ponadto każdy chętny uczeń klas I-III mógł w tym czasie sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas konkursu z języka angielskiego.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu oraz wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie „English Quest”.

Autor wpisu: Agnieszka Klama

Grudzień 2020