Nie jesteśmy obojętni na los potrzebujących

Pomoc dla Jemenu

23 lt. · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły postanowili razem z UNICEF Polska ratować życie oraz dawać szansę na zdrowy rozwój dzieciom z Jemenu. W pierwszej wersji chcieliśmy zorganizować kiermasz zabawek. Jednak po powrocie w styczniu do nauczania stacjonarnego, trudna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam  organizację kiermaszu. Rozumiejąc potrzebę wsparcia głodujących dzieci pozbawionych czystej wody postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniężną.

W formalną zbiórkę środków chciało zaangażować się bardzo wielu uczniów, jednak ta zaszczytna rola przypadła dwóm Hankom z 1c, Karolowi z 2b oraz Mai i Krzysiowi z 2d. Prawie wszyscy uczniowie włączyli się w akcję i zasilili konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Pani Magda Lipowska wraz ze swymi podopiecznymi z klasy 2d skrupulatnie przeliczała wszystkie zebrane pieniążki. Udało nam się zebrać 1635 zł. Uzbieraną kwotę przez bank PKO Bank Polski S.A. wpłaciliśmy na konto Unicef „Pomoc dla Jemenu”, zaś wszystkie grosiki, których bank nie mógł przyjąć, przekazaliśmy na ręce pani Kariny Woźniczki na akcję „Góra grosza”.

Autor wpisu: Ewa Poniatowska – Janik