Ogólnopolski Dzień Matematyki w naszej szkole

15 mar · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

14 marca 2017r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie „Pieniądze to nie wszystko” odbywającym się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. We współzawodnictwie uczestniczyły kilkuosobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy.

Konkursowicze w ściśle określonym czasie rozwiązywali losowo wybrane zadania. Najwięcej emocji wzbudził drugi etap konkursu, do którego zespoły przystępowały dobrowolnie. Można w nim było zdobyć dodatkowe punkty, ale również je stracić w przypadku błędnej odpowiedzi. Młodsi uczniowie w niczym nie ustępowali swoim starszym kolegom, a nawet czasem przewyższali ich odwagą i pomysłowością.

Największą liczbę punktów zgromadzili reprezentanci klasy 5bOliwia Michalek, Karolina Opeldus i Mateusz Pierzchała oraz drużyna z klasy 5c w składzie: Paweł Dudziak, Wiktoria Leśnik, Zuzanna Klima i Nikola Włodarczyk. Zwycięzcom gratulujemy.