Ogólnopolski Konkurs „Z piosenką do wolności”

30 Lis · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

W niedzielne popołudnie, 10 listopada 2019r. na scenie Rudzkiego Domu Kultury przy ul. Niedurnego odbył się Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Z piosenką do wolności”, który zgromadził niemal 50 wykonawców z całej Polski. Konkurs adresowany był do wokalistów w wieku od 13 do 26 roku życia, których zadaniem było zaprezentowanie pieśni o tematyce patriotycznej.

Uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji muzycznej z reprezentantami domów kultury, szkół muzycznych i wyższych uczelni muzycznych. Tym bardziej należy docenić ich występ. Prezentacje naszych uczniów były na bardzo wysokim poziomie, śpiewne, emocjonujące i ciekawie zinterpretowane. Jesteśmy dumni, że jako jedyni reprezentowali rudzkie szkoły podstawowe. Na scenie przepięknie wystąpiła solistka – Julia Michalik z piosenką „W listopadzie”.

Drugą piosenkę – „11 listopada” niezwykle lirycznie wykonała Martyna Adamus w towarzystwie chórku żeńskiego w składzie: Katarzyna Cyran, Dominika Wójcik, Paulina Szymeczko, Nadia Tomasik oraz Malwina Kudełko. Trzecim wykonawcą był Paweł Szołtysik, który przy akompaniamencie fortepianu brawurowo wykonał pieśń „Nim wstanie dzień”.

Wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów muzycznych. Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli z nami tego dnia, kibicowali nam i wspierali nasze śpiewanie.

Z muzycznymi pozdrowieniami…
Lucyna Brzeziak