TITLE

DESCRIPTION

Po raz drugi włączamy się w akcję Zbiórki książek dla małych pacjentow

Organizacja Zaczytani.org to działania na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyli ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka, Projekty organizacji to: Wielka Zbiórka Książek, Zaczytane Ławki, Zaczytane Pokoje, Pokoje Terapeutyczne.

Zaczytani.org to setki osób działających po to by wspólnie inspirować i wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci. Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Poprzez działania własne, zaangażowanie wydawnictw oraz osób prywatnych chcemy stale dostarczać książki do placówek leczniczych i nie tylko, w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy. Angażujemy również biznes – pracownicy w ramach programów wolontariackich zbierają książki w swoich miejscach pracy. Pragniemy by: Każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu. W jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami Biblioteczki powstały w miejscach, gdzie potrzebne są książki Zachęcać do czytania polskiej literatury dzieci, przebywające poza granicami naszego kraju Rozwijać wyobraźnie i zachęcać do czytelnictwa. Media można pobrać stąd.

Listopad 2020