TITLE

DESCRIPTION

Przedświąteczny Turniej Profilaktyczny dla klas IV-VI

W dniu 9 grudnia 2014 roku w budynku szkoły przy ul. Westerplatte odbył się Przedświąteczny Turniej Profilaktyczny dla klas IV-VI. Cała impreza podzielona była na 3 etapy: warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowywanie sałatek owocowych w klasach oraz turniej sportowy z marchewką w roli głównej. Na tę okazję zostali zaproszeni studenci drugiego roku ratownictwa medycznego, którzy przeprowadzili z dziećmi warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie sobie bardzo chwalili warsztaty, gdyż mogli dowiedzieć się jak wykonuje się sztuczne oddychanie, pozycję( bezpieczną) boczną ustaloną, po czym sami mogli na fantomach sprawdzić swoje zdobyte umiejętności. Mówiąc w skrócie praktyka i praktyka.

Z kolei inna część uczniów w tym czasie przygotowywała różnorodne sałatki owocowe, szaszłyki i kanapki. Hasłem przewodnim była zdrowa żywność. Na tym polu uczniowie także spisali się na medal. Wykazali się dużą pomysłowością a przygotowane stoiska wyglądały bardzo kolorowo, smacznie a przede wszystkim zdrowo. Cała społeczność szkolna mogła degustować przygotowane dania. Na korytarzach szkoły unosił się zapach świeżych warzyw i owoców co dodatkowo pobudzało nasz apetyt.

Na sali gimnastycznej odbył się turniej sprawnościowy. Nawiązując do zdrowego odżywiania głównym „przyborem” była marchewka. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych, oczywiście z marchewką. Były wyścigi z marchewkami, rzuty do celu, jedzenie marchewek, skoki w workach z marchewką w skarpetce, układanie piramid z marchewki. Nietypowe konkurencje wzbogacili swoją obecnością nauczyciele, którzy także aktywnie brali udział w rywalizacji. Uczniowie bardzo kibicowali swoim   nauczycielom, którzy zdobywali punkty na konto podopiecznych. Nauczyciele zmierzyli się np. w obieraniu marchewki na czas, łapaniu kawałków marchewek do kosza rzucanych przez uczniów. Te konkurencje  były atrakcyjne zarówno dla uczniów jak i samych nauczycieli. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a same konkurencje wywołały u nich wiele radości i uwolniły pozytywne emocje.

Przedświąteczny Turniej Profilaktyczny zakończył się profesjonalnym pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem jednego ucznia (poszkodowany) przez zaproszone studentki. Po pokazie zostały wręczone dyplomy dla klas podsumowujące rywalizację sportową z marchewkami. Podziękowań nie było końca. Uczniowie swoje zadowolenie okazali gromkimi brawami !!! Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej ,nasi uczniowie będą potrafili wykorzystać w sytuacji kryzysowej.

Zapraszamy do galerii.

Listopad 2020