SPZ ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   POCZTA

TITLE

DESCRIPTION

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

  • Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „GLORIA DEI” pod hasłem „Wierzyć warto”, konkurs plastyczny wygrali:
    I miejsce – Wiktor Kijek Va (kategoria klasy IV- VI) II miejsce – Aleksandra Makosz IIIb (Klasy I-III)
    Patronat: Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic
  • Bartosz Jóźwik z kl. 3a zdobył wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym „Mój Śląsk – Moje Miasto”
  • Żaneta Warkosz z kl. 6b została  laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów.  Jej utwór znalazł się w X tomie Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.
  • Marta Smagacz z kl. 6a zajęła I miejsce w Lidze LA Szkół Podstawowych – rzut piłeczką palantową dziewcząt
  • Kamila Brzezina z kl. 6a zajęła III miejsce w Lidze LA Szkół Podstawowych – rzut piłeczką palantową dziewcząt
  • Michał Kirschniok z klasy 3a zdobył wyróżnienie w konkursie literackim na XVIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Wierzyć warto”, w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej.
  • Seweryn Ksiądz z klasy 3a zajął I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu.
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Szkoła przyjazna dla każdego”.
  • Grupa teatralna z klasy 6b zajęła V miejsce w „V wojewódzkim konkursie na małą formę teatralną o charakterze profilaktycznym”.
  • Marta Smagacz z klasy 6a zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt 12-13 lat w Ogólnopolskim Turnieju KARATE KYOKUSHIN o Puchar Prezydenta Sosnowca.
  • Cezary Ksiądz zajął III miejsce w kategorii chłopców 12 – 13 lat w Ogólnopolskim Turnieju KARATE KYOKUSHIN o Puchar Prezydenta Sosnowca.
  • Aleksandra Makosz kl. III b – wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie plastycznym ” Woda- życie” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej (kategoria klas I-III).
  • Dawid Michalski kl. III c – wyróżnienie w konkursie „Rudzkie kolędowanie” organizowane przez MDK Ruda Śl. ul. Janasa.
  • Wiktor Kijek kl. V a – II miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym Mityng Pływacki Rybnik 2013
  • Wiktor Kijek kl. V a – II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 100 m stylem motylkowym , Radlin
  • Wiktor Kijek kl. V a- II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 200 m stylem dowolnym, Radlin
  • Wiktor Kijek kl. V a – I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu, Ruda Śląska
  • Wiktor Kijek kl. V a – III miejsce w zawodach pływackich „Bijemy rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii 11 lat, Oświęcim
  • Roksana Matusiak kl. II a – IV miejsce w konkursie „Śląska Szopka Bożonarodzeniowa” – etap miejski
  • Dawid Prokop z klasy 4b zdobył wyróżnienie w miejskim konkursie na projekt pracy promującej „Bezpieczny Internet”
  • Dawid Lorek z klasy 2b zajął II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim pn. „Wiersze, w których słychać muzykę”
  • Natalia Kłusek z klasy 3a zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim pn. „Wiersze, w których słychać muzykę”
  • Żaneta Warkocz z klasy 6b zajęła III miejsce w I edycji Literackiego Konkursu Internetowego o zasięgu wojewódzkim „Młodzi o ważnych sprawach”
  • Wiktor Kijek z klasy 5a zajął I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu Chłopców Szkół Podstawowych Klas V – styl motylkowy
  • Cezary Ksiądz z 6a zajął  I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu Chłopców Szkół Podstawowych Klas VI – styl klasyczny
  • Weronika Majewska z klasy 6b zajęła  II miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu Dziewcząt Szkół Podstawowych Klas VI – styl motylkowy
  • Julia Jakimowicz z klasy 5a zajęła III miejsce   w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu Dziewcząt Szkół Podstawowych Klas V – styl klasyczny
  • Marta Smagacz z klasy 6a zajęła  I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu Dziewcząt Szkół Podstawowych Klas VI – styl dowolny
  • Wiktor Kijek – klasa 5a:II miejsce w konkurencji 200 m dowolny w kategorii 11-12 lat Czwarta Edycja Bitwy Pływackiej o Puchar Silesia- AWF Katowice ,8 lutego 2014r
    II miejsce w konkurencji 100 m dowolny w kategorii 11-12 lat Czwarta Edycja Bitwy Pływackiej o Puchar Silesia- AWF Katowice,8 lutego 2014r
    II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich rocznik 2002 w konkurencji 200 m stylem dowolnym – Radlin,28 lutego 2014r
    II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich rocznik 2002 w konkurencji 100 m stylem zmiennym – Radlin,28 lutego 2014r
    II miejsce w zawodach Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat w konkurencji 100 m stylem motylkowym- Radlin, 20-21 marca 2014r
    II miejsce w zawodach Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat w konkurencji 100 m stylem dowolnym- Radlin, 20-21 marca 2014r
    II miejsce w zawodach Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat w konkurencji 200 m stylem zmiennym- Radlin, 20-21 marca 2014r
  • Natalia Szymeczko z kl. 3a zajęła II miejsce w Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Szkolnej w kategorii plastycznej klas I-III.
  • Zespół taneczny klas I-III pod kierunkiem p. Anny Bury i opieka p. Ireny Kopańskiej zajął II miejsce w Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Szkolnej w kategorii tanecznej szkół podstawowych.
  • Zespół teatralny z klasy 6b pod kierunkiem p. Aleksandry Kaput zdobył wyróżnienie Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Szkolnej w kategorii teatralnej szkół podstawowych.
  • Michał Kirschniok z klasy 6a zajął I miejsce w międzyszkolnej olimpiadzie z informatyki.
  • Michał Kirschniok z klasy 6a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnej olimpiadzie z matematyki.
  • Paweł Dudziak z kl. 2c zdobył   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 47 miejsce w rejonie, 6 miejsce w mieście
  • Jakub Janus z kl. 3b zdobył   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 24 miejsce w rejonie, 1 miejsce w mieście
  • Agnieszka Krok  z kl. 3b zdobyła   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 75 miejsce w rejonie, 6 miejsce w mieście
  • Aleksander Smagacz  z kl. 3a  zdobył   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 71 miejsce w rejonie, 8 miejsce w mieście
  • Natalia Szczygielska z kl. 4b zdobyła   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 15 miejsce w rejonie, 4 miejsce w mieście
  • Dawid Prokop z kl. 4b zdobył   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 41 miejsce w rejonie, 6 miejsce w mieście
  • Jakub Orszulka z kl. 5b zdobył   wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” – 87 miejsce w rejonie, 5 miejsce w mieście
  • Grupa taneczna ” Projekt” ( uczennice z klas 1-2) zdobyła II miejsce  w XXIV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w kategorii taniec
  • Marta Smagacz z kl. 6a zajęła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin
  • Marta Smagacz z kl. 6a zajęła I miejsce w III Turnieju Karate Kyokushin dzieci – Myszków 2014
  • Marta Smagacz z kl. 6a zajęła I miejsce w XXVI Igrzyskach LA Szkół Podstawowych – rzut piłeczką palantową dziewcząt klasa VI
  • Kamila Brzezina z kl. 6a zajęła II miejsce w XXVI Igrzyskach LA Szkół Podstawowych – rzut piłeczką palantową dziewcząt klasa VI
  • Anna Dudziak i Michał Kirschniok z kl. 6a zdobyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie matematyczno – przyrodniczym
  • Nikola Włodarczyk z klasy II c zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Jak wyobrażasz sobie Kosmos?”

Skip to content