SPZ ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   POCZTA

Logo Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Zawody sportowe

18 maja 2022 roku reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody rozgrywane były w Nowym Bytomiu na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Ruda Śląska.

Czytaj więcej

Przygotowanie do Ogólnopolskiej Olimpiady w piłce ręcznej mężczyzn

W ubiegły weekend nasz uczeń Tymoteusz Taisner (8e) oraz nauczycielka Anna Samol zostali powołani na konsultacje szkoleniowe w Milówce.

Czytaj więcej

Pierwsze zwycięstwo chłopców w piłce ręcznej

W ubiegłym tygodniu swoje pierwsze zwycięskie zawody zainaugurowali nasi uczniowie.

Czytaj więcej

Turniej Piłki Ręcznej im. bł. ks. Jana Machy w Zabrzu

Uczennice z klasy 8e i 7a grające na co dzień w klubie SPR Grunwald Ruda Śląska razem ze swoimi koleżankami z drużyny wzięły udział w 2-dniowym Turnieju Piłki Ręcznej im. bł. ks. Jana Machy.

Czytaj więcej

Turniej Piłki ręcznej im. Błogosławionego KS. Jana Machy

W miniony weekend uczniowie klasy sportowej wzięli udział w turnieju piłki ręcznej dedykowanym pamięci Ks. Jana Machy - reprezentanta Górnego Śląska w piłce ręcznej jedenastoosobowej.

Czytaj więcej

Zgrupowanie Kadry Śląska młodzików w piłce ręcznej

Nasi uczniowie Ksawier Feliks oraz Tymoteusz Taisner wzięli udział w konsultacji szkoleniowej w Szczyrku. Podczas dwudniowych zmagań mieli okazję wystąpić jako grupa pokazowa podczas konferencji szkoleniowej dla trenerów OSPR .

Czytaj więcej

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA w 3d

8 listopada obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Z tej okazji zabawiliśmy się w MasterChef Junior. Uczniowie otrzymali fartuchy oraz własnoręcznie wykonali czapki kucharskie.

Czytaj więcej

Wirusoochrona

W ramach wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej “Wirusoochrona” uczniowie klas 1-3 wraz ze swymi wychowawcami ugruntowali wiadomości i umiejętności w zakresie wzmacniania odporności organizmu.

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Sportu

W dniach od 28 września do 4 października 2021 roku w klasach 4-8 obchodziliśmy  w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. W ramach tego tygodnia między innymi realizowany był konkurs " Krok za krokiem". Celem było  mierzenie ilości kroków w ciągu całego tygodnia za pomocą aplikacji krokomierz w telefonie lub za pomocą zegarka z tą funkcją. 

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Sportu

W dniach od 28 września do 4 października 2021 roku w klasach 4-8 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. W ramach tego tygodnia między innymi realizowany był konkurs " Krok za krokiem". Celem było mierzenie ilości kroków w ciągu całego tygodnia za pomocą aplikacji krokomierz w telefonie lub za pomocą zegarka z tą funkcją.

Czytaj więcej

Spotkaknie klas drugich z dietetykiem

W dniu 20.10.2021 r klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem. Celem powyższego spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania się, aktywnego spędzania czasu oraz utrwalanie odpowiednich nawyków higienicznych u dzieci.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z zawodów SP16

5 października 2021 r. w Goduli na Burloch Arenie odbyły się po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią pierwsze zawody międzyszkolne - Mistrzostwa Rudy Śląskiej w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Czytaj więcej

Początek ligi młodzika

W ubiegłym tygodniu swoje rozgrywki zainaugurowali młodzicy - uczniowie klasy 8e. 

Czytaj więcej

Ogólnopolski „Turniej z Gwiazdką”

Pierwsze "Koty za płoty" za nami. W sobotę nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim turnieju "z Gwiazdką" organizowanym przez UKS "Czwórka" Libiąż. Rozegraliśmy 5 spotkań, z czego 3 porażki, jeden remis i zwycięstwo z sąsiadami z Świętochłowic.

Czytaj więcej

Turniej kadry Śląska w Żorach

W dniu 9 października nasi uczniowie wzięli udział w turnieju kadr wojewódzkich w Żorach. Kadra "Sląska" wystąpiła w dwóch drużynach zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Czytaj więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 23-30 września obchodzony był w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. Z tej okazji w każdej klasie podjęto szereg ciekawych inicjatyw, które miały na celu zwiększyć aktywność uczniów oraz podwyższyć ich świadomość dotyczącą istoty ruchu, w tym ruchu na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

Dzień chłopca w klasie 3d

30 września uczniowie klasy 3d świętowali Dzień Chłopca. Z tej okazji przygotowali konkurencje, zabawy przy muzyce z wykorzystaniem balonów oraz sprzętu sportowego. Była to okazja do wspaniałej integracji oraz zabawy.

Czytaj więcej

Szkoła Promująca Zdrowie – Harmonogram na rok szkolny 2021/2022

Harmonogram działań na rok 2021/2022 do programu Szkoły Promującej Zdrowie „Dbajmy o siebie…” dla Szkoły Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej .

Czytaj więcej

Festiwal Tarcz

W dniu 23 czerwca 2021 odbył się Festiwal Tarcz, podczas którego przedstawiciele wszystkich klas prezentowali wykonane przez siebie klasowe tarcze.

Czytaj więcej

Ogólnopolski turniej piłki ręcznej Świdnica

Piłkarki ręczne uczennice klas sportowych 6a i 7e ,które reprezentują SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim w Świdnicy w kategorii 2008/2009 i po trzech dniach ciężkiej rywalizacji wróciły do Rudy Śląskiej ze srebrnymi medalami, okazałym pucharem oraz nagrodami indywidualnymi.

Czytaj więcej

Skip to content