SPZ ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   POCZTA

Logo Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Ogólnopolski „Turniej z Gwiazdką”

Pierwsze "Koty za płoty" za nami. W sobotę nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim turnieju "z Gwiazdką" organizowanym przez UKS "Czwórka" Libiąż. Rozegraliśmy 5 spotkań, z czego 3 porażki, jeden remis i zwycięstwo z sąsiadami z Świętochłowic.

Czytaj więcej

Turniej kadry Śląska w Żorach

W dniu 9 października nasi uczniowie wzięli udział w turnieju kadr wojewódzkich w Żorach. Kadra "Sląska" wystąpiła w dwóch drużynach zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Czytaj więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 23-30 września obchodzony był w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. Z tej okazji w każdej klasie podjęto szereg ciekawych inicjatyw, które miały na celu zwiększyć aktywność uczniów oraz podwyższyć ich świadomość dotyczącą istoty ruchu, w tym ruchu na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

Dzień chłopca w klasie 3d

30 września uczniowie klasy 3d świętowali Dzień Chłopca. Z tej okazji przygotowali konkurencje, zabawy przy muzyce z wykorzystaniem balonów oraz sprzętu sportowego. Była to okazja do wspaniałej integracji oraz zabawy.

Czytaj więcej

Szkoła Promująca Zdrowie – Harmonogram na rok szkolny 2021/2022

Harmonogram działań na rok 2021/2022 do programu Szkoły Promującej Zdrowie „Dbajmy o siebie…” dla Szkoły Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej .

Czytaj więcej

Festiwal Tarcz

W dniu 23 czerwca 2021 odbył się Festiwal Tarcz, podczas którego przedstawiciele wszystkich klas prezentowali wykonane przez siebie klasowe tarcze.

Czytaj więcej

Ogólnopolski turniej piłki ręcznej Świdnica

Piłkarki ręczne uczennice klas sportowych 6a i 7e ,które reprezentują SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim w Świdnicy w kategorii 2008/2009 i po trzech dniach ciężkiej rywalizacji wróciły do Rudy Śląskiej ze srebrnymi medalami, okazałym pucharem oraz nagrodami indywidualnymi.

Czytaj więcej

I Turniej Młodziczek w Piłce Ręcznej Plażowej

Uczennice klas sportowych 6a i 7e,które na co dzień są zawodniczkami klubowymi SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w I Turnieju Młodziczek w Piłce Ręcznej Plażowej z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez MUKS „Skałka – Śląsk” Świętochłowice i OSiR „Skałka” Świętochłowice.

Czytaj więcej

Obchody Dnia Dziecka w szkole

Powoli mija rok szkolny 2020/21, bardzo trudny dla wielu dzieci, rodziców i nauczycieli. Pandemia, brak bezpośrednich kontaktów pomiędzy rówieśnikami i nauczycielami u wielu uczniów spowodował niepokój i strach przed powrotem. Mając na uwadze trudną sytuację naszych uczniów, zaproponowaliśmy im dzień integracji i wspólnej zabawy pod hasłem „Znów jesteśmy razem” . Nauczyciele – wychowawcy podjęli się roli ponownej integracji swoich zespołów klasowych, proponując podopiecznym szereg wspólnych zabaw.

Czytaj więcej

Sportowa sobota

W ubiegłą sobotę nasi najmłodsi adepci piłki ręcnzej wzięli udział w turnieju mini handballu organizowanym przez Śląski Związek Piłki Ręcznej

Czytaj więcej

Turniej piłki ręcznej

Kolejne zawody sportowe rozegrali uczniowie naszej szkoły. Tym razem zawody odbyły się na hali bielszowickiej "Zgody". 

Czytaj więcej

Akcja „Gramy w ręczną”

Jak co roku nasza szkoła przystępuje do promocji piłki ręcznej w całej Polsce dzięki programowi "Gramy w ręczną".

Czytaj więcej

Pierwsze turnieje piłki recznej dla najmłodszych uczniów naszej szkoły

Swoje pierwsze sportowe potyczki rozpoczęli najmłodsi szczypiorniści naszej szkoły wspomagani uczniami z klasy sportowej 6a.

Czytaj więcej

Dzień Ziemi – Aktualizacja

Dzień Ziemi - znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu

Ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Szkolnych Dni Profilaktyki dla klas 4-8

Czytaj więcej

Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskim programie „Szkolny Klub Sportowy”

„Szkolny Klub Sportowy” - to największy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki wdrożony program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży! Operatorem programu na województwo śląskie jest Śląski Szkolny Związek Sportowy.

Czytaj więcej

Dni Zdrowia

W dwóch ostatnich tygodniach lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Wszystkie zajęcia odbywały się online.

Czytaj więcej

Wirusoochrona

Uczniowie klas 1, 2 i 3 wraz z wychowawcami włączyli się w Wojewódzką akcję informacyjno - edukacyjną pt. “Wirusoochrona”.

Czytaj więcej

Krok za krokiem do celu

W ramach lekcji zdalnych wychowania fizycznego w dniach od 22 do 26 lutego 2021 roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs na mistrza mierzenia kroków pod nazwą " Krok za krokiem do celu" dla uczniów klas IV- VIII. Frekwencja w konkursie była wysoka i przeszła nasze oczekiwania. Przyjęliśmy 65 zgłoszeń jednak w konkursie wytrwało 51 uczestników.

Czytaj więcej

Mediacje rówieśnicze

W dniach: 15.10, 19.10 oraz 21.10.2020 roku, odbyły się zajęcia online dla uczniów klas siódmych. Zajęcia prowadził radca prawny Pan Bartosz Smółka ze Stowarzyszenia Przystanek w Rudzie Śląskiej. Uczniowie poznali zagadnienie mediacji sądowych oraz rówieśniczych, dowiedzieli się jak wygląda krok po kroku proces mediacji, czemu służy i jakie można osiągnąć dzięki temu korzyści.

Czytaj więcej

Skip to content