Tydzień Matematyki w klasach 4 - 6

21 Mar · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

Miniony tydzień upłynął pod hasłem Matematyka – królową nauk.

We wtorek 14 marca odbył się Dzień Matematyki. Oprócz konkursu „Pieniądze to nie wszystko”, o którym pisaliśmy wcześniej, w tym dniu odbył się również turniej matematyczny dla chętnych uczniów.

Podczas przerw międzylekcyjnych losowali oni i rozwiązywali zagadki matematyczne. Turniej wzbudził zainteresowanie wielu uczniów. Najbardziej aktywną klasą była 5c. Spośród 34 uczniów, którzy zmierzyli się z nietypowymi zadaniami matematycznymi, najwięcej punktów zdobyły Zuzia Klima z 5c, Wiktoria Leśnik z 5c i Jesica Szymańska z 4c.

15 marca 2017r. grupa 15 uczniów z klas 4-6 pod opieką p. Iwony Krauzy-Wieczorek udała się do Katowic, na ul. Bankową 12, gdzie miała okazję celebrować „Święto liczby p”. W ramach zorganizowanych warsztatów uczniowie, pod kierunkiem pracowników wydziału matematyki Uniwersytetu Śląskiego, rozwiązywali zadania logiczne.

W czwartek 16 marca 2017r. 26 uczniów klas 4-6 wzięło udział w międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”. Testy konkursowe składały się z 30 zadań o trzech stopniach trudności. Należało je rozwiązać w ciągu 75 minut.

Podczas tego tygodnia uczniowie mieli okazję się przekonać, że matematyka to nie tylko liczenie i trudne definicje… ale również logika, która pozwala ćwiczyć umysł.