Uczniowie klas 7 i 8 zrealizowali projekt edukacyjny pod nazwą "Finasoaktywni"

20 Maj · WebCUBE.pl · Brak komentarzy

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna – już VII – edycja pt. Podatki. To się opłaca.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznali także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzieli się jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przekonali się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miasta.Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, który polegał na przygotowaniu filmu, w którym pojawiły się informacje o najważniejszych obszarach finansowanych z podatków – także tych w najbliższej okolicy oraz korzyści płynące z płacenia podatków.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczniów.

Gratulujemy pomysłowości, kreatywności i doskonałych umiejętności.

Autor wpisu: Iwona Krauza-Wieczorek