Zaczynamy aktywnie działać w programie „Szkoła promująca zdrowie”

Już w drugim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 tj. 11 września odbyły się XXIX Igrzyska Lekkoatletyczne w naszym mieście. Ogromne sportowe przedsięwzięcie było o tyle wyjątkowe, gdyż odbyło się na zupełnie nowym, przepięknym stadionie lekkoatletycznym „Pogoń Ruda Śląska”.

Rozpoczęcie Igrzysk połączone było z oficjalnym otwarciem stadionu przez władze miasta,  wspaniałych lekkoatletów np. przez Zuzannę Radecką – Pakaszewska oraz naszych wyjątkowych podopiecznych ze wszystkich rudzkich szkół. Było uroczyste przecięcie wstęgi, przemówienia, defilada reprezentacji szkół i zapalenie znicza igrzysk. Otwarcie Igrzysk było dla nas naprawdę wyjątkowe, gdyż w przecięciu wstęgi brali udział nasi uczniowie w osobach Kinga Koziebrodzka i Mateusz Leśnik z klasy 4a.

Nasi uczniowie stanęli na starcie  biegu na 60m, 100m, 300m, 1000m. Brali udział  w sztafecie 4x100m, w rzucie piłeczką palantową, w skoku wzwyż, w skoku w dal i pchnięcie kulą. Udało nam się zdobyć medale i dyplomy. I tak Xavier Skrzyczek uzyskał III miejsce w rzucie piłeczką palantową w kategorii dzieci młodsze, Adam Komandzik uzyskał III miejsce w skoku wzwyż chłopców rocznika 2002-2003 oraz II miejsce wybiegali chłopcy w sztafecie 4x100m rocznika 2002-2003 w kategorii młodzicy. Wszystkim naszym małym i dużym sportowcom serdecznie gratulujemy! Było to piękne przeżycie sportowe a co najważniejsze propagowaliśmy aktywność fizyczną 🙂

Oto fotorelacja z tego wydarzenia.