TITLE

DESCRIPTION

ZEBRANIE Z RODZICAMI NA SPORTOWO W KL. VI c

20 listopada 2014 roku na sali gimnastycznej w szkole przy ul. Kukułczej odbyło się nietypowe zebranie z rodzicami w klasie VIc. Wraz z rodzicami przyszli również uczniowie. Celem zebrania było przekazanie rodzicom najważniejszych informacji na ten czas-  podsumowanie wyników w nauce, omówienie istotnych wydarzeń i planowanie najbliższej przyszłości życia klasy VIc. Innowacją tego zebrania była aktywność ruchowa rodziców i ich dzieci. Oczywiście rodzice zostali poinformowani o takiej formie zebrania. Wychowawca poprosił, by chętni rodzice przynieśli dla siebie dowolny strój sportowy  i obuwie zmienne.

Zebranie rozpoczęło się od przywitania i przekazania informacji dotyczących wyników w nauce dzieci. Każdy rodzic miał dostęp do teczek ze sprawdzianami z języka polskiego i matematyki. Następnie chętni rodzice i dzieci przystąpiły do wspólnej rozgrzewki poprowadzonej po części przez uczniów i wychowawcę klasy.

Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, rodzice wzięli udział w wyścigach rzędów (np. transport piłki siatkowej różnymi sposobami, transport piłeczki na paletce do ping ponga, sztafeta biegowa, skoki przez skakankę). W chwili wolnej na oddech, wychowawca przekazywał rodzicom ważne informacje zebrania. Obok wyścigów rzędów, rodzice zmierzyli się z ćwiczeniami z liną. Jak się później okazało rodzicom bardzo przypadły do gustu ćwiczenia z liną. Wiele z zaproponowanych ćwiczeń przypomniało rodzicom ich zabawy z młodości np. przeciąganie liny, przeskoki przez ruchomą linę. Zabawy te bardzo spodobały się również uczennicom, które wspólnie z mamami mogły połączyć siły i zmierzyć się ze sobą.  Na zakończenie sportowego zebrania rodzice wraz z uczniami zagrali w „kocykową” piłkę siatkową. Całość aktywności ruchowej zakończyło wspólne rozciąganie i elementy relaksacji. Niestety frekwencja wśród rodziców i uczniów nie była 100 %. Tylko część z przybyłych rodziców aktywnie brała udział w zebraniu, pozostała część bacznie się przyglądała siedząc na ławeczkach. Wydaje się, że taka forma zebrania była ciekawą, innowacyjną i atrakcyjną propozycją dla rodziców.

Bardzo dziękuję rodzicom tym aktywnym i tym troszkę mniej za zaangażowanie i pozytywną postawę na zebraniu 🙂

Grudzień 2020