TITLE

DESCRIPTION

Zgrzyciaki z klasą IIb pokonują Węglochmura i ratują miasto!

Co to takiego energia? Jak ona powstaje? i co wspólnego ma z nią węgiel kamienny, czyli nasz śląski skarb?
Przez kilka ostatnich dni mieliśmy okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat węgla kamiennego. W tym celu wybraliśmy się do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a co tam się działo opisała Dominika z klasy IIb:
„Na wycieczkę do Muzeum Górnictwa w Zabrzu wybraliśmy się w poniedziałek 23 listopada 2015 roku. Spotkałam tam panią ubraną w mundur górniczy. Pokazała nam czasy, kiedy powstawał węgiel kamienny. W tym czasie owady i małe stworzenia takie jak pająk, rak, stonoga, jaszczurka, żuk i ważka były ogromnych rozmiarów. Następnie poznaliśmy Skarbnika, który pokazał nam duchy. Dalej spotkaliśmy panią Karolinkę, ślązaczkę. Ubrana była w kiecę i czerwony fartuch i wianek na głowie. Opowiadała nam o życiu na śląsku.”
Dzięki wizycie w muzeum dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstał węgiel kamienny i to najbardziej nam się podobało.
„Najbardziej podobał mi się stary las z gigantycznymi robalami i roślinami. Dowiedziałam się, że z tych drzew, widłaków i paproci powstał węgiel.” Napisała Zuzanka z klasy IIb.
W galerii znajdują się ilustracje naszych dzieciaków przedstawiające to miejsce.

Nam jednak było mało!

Na lekcji postanowiliśmy dowiedzieć się co dzieje się z wydobytym węglem. Pani nam to wytłumaczyła, ale nie ona jedyna. Pani miała wsparcie Zgrzyciaków. Nie wiecie kto to? Zapraszamy więc na stronę https://www.epodreczniki.pl/begin/
Efektem naszej pracy była makieta, którą mogą zobaczyć wszyscy uczniowie Naszej szkoły.
Fajnie było wcielić się w postać górnika i odkrywcy oraz kolejny raz dowiedzieć się czegoś ciekawego. No i oczywiście pomóc Zgrzyciakom w ratowaniu miasta!
konkurs_plakat_A4..width-650
Zapraszamy do galerii.