SPZ ·   KOMPAS ·   BLOG ·   (+48) 32 242 34 37
  KONTAKT ·   REJESTRACJA ·   POCZTA

Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2021/2022

Nazwa konkursu, zawodów sportowych oraz nazwa organizatora  Nazwisko i imię ucznia wraz z informacją o zajętym miejscu lub zdobytym wyróżnieniu Nazwisko i imię nauczyciela – opiekuna 
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny „Koduj z gigantami”, Giganci programowania III miejsce: Zuzanna Janiszewka, kl. 7c
I Regionalny Konkurs Pieśni Autorskiej „Piosenka jest dobra na wszystko” Hanna Barszcz (4a) – III miejsce

Julia Szala (5b) – wyróżnienie

Lucyna Brzeziak
Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek Julia Szala (5b) – wyróżnienie Lucyna Brzeziak
Międzyszkolny  Konkurs Wokalny “Zwierzęta w piosence” I m. : Marta Melecka 3a, Alicja Szymeczko 3a;

III m.: Maja Marek 3a, Agata Izydorczyk 3d

Magdalena Lipowska

Janina Stawicka

Śląska Liga Chłopców Bartosz Samol, Bartosz Grabowski, Jakub Morka 4c, Michał Pietryszak 5a, Cezary Piekarczyk 3c, Wojciech Suchoń 3d Anna Samol
Sztafetowe biegi przełajowe -Igrzyska Dzieci-zawody międzyszkolne -dziewczęta V miejsce, chłopcy 7 miejsce Gaja Żydek, Groborz Natalia, Sławik Wiktoria, Dąbrowska Julia, Hanna Florczyk, Ejdys Weronika, Lichnowska Zuzanna, Hanna Namysło, Taisner Milena, Opic Oskar, Opic Tomasz, Radosław Łach, Eryk Izydorczyk, Filip Maksym, Paweł Czerwonka, Jakub Kubera, Mól Kamil B.Obrzut-Makowicz

B.Śmiłek

Sztafetowe biegi przełajowe -Igrzyska Młodzieży Szkolnej- zawody międzyszkolne -dziewczęta 7 miejsce, chłopcy 8 miejsce Kasia Cembala, Karolina Kuszka, Agata Hendel, Kinga Kuźnik, Oliwia Górnioczek, Szymeczko Paulina, Gołębiowska Zuzanna, Miłosz Volkert, David Stasiński, Michał Fedkow, Stygienko Bartłomiej, Jastrzębski Filip, Rosowski Oskar B.Obrzut-Makowicz

B.Śmiłek

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2020/2021

Miło nam poinformować, iż Agata Paterok uczennica klasy 3a została laureatką XXIII konkursu recytatorskiego „O LAUR ZIELONEJ RÓŻY”. Gratulujemy sukcesu.

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Emilia Hadała z klasy 5b zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Jestem przyjacielem zwierząt – ochraniam, pomagam, kocham …” organizowanym z okazji 25 rocznicy powstania Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „FAUNA”.

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Nagroda dla Zuzanny Kochańskiej z klasy II c w konkursie plastycznym z cyklu ”Moja Ojczyzna” 100 lat niepodległości”, „Powstania – zrywy ku wolności ” za pracę pt. ” Mój Śląsk- Wojciech Korfanty”.

 

Dawid Faucz z kl. 1a zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. „Ilustracje Prawniczych Przygód Mądrej Sówki Zosi”, zorganizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

 

Mistrzostwa Rudy Śląskiej w siatkówce dziewcząt – 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Więcej informacji.

 

1 i 2 października 2018 odbyły się Mistrzostwa Rudy Śląskiej w szachach drużynowych szkół podstawowych.

Naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci reprezentowali uczniowie w składzie: Alicja Hendel (5 d), Bytomski Borys (5a), Jastrzębski Filip (5a) oraz Koperski Wojciech (6c).

W Igrzyskach Młodzieży szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:Martyna Adamczyk(7b) Aleksander Smagacz (8a),Robert Makowicz(3cG) oraz Adam Gajda(3cG)

Drużyny wywalczyły w swoich kategoriach wiekowych 1 MIEJSCE !!! Obie drużyny będą reprezentowały nasze miasto w zawodach rejonowych w Zabrzu.

 

Ćwierćfinał Wojewódzki w Szachach Drużynowych – II miejsce

W dniu 23.10.2018 roku w ZSO5 w Zabrzu odbył się Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane zwłaszcza o pierwsze miejsce.

Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich w których wystartują szkoły które zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Nasze dwie reprezentacje po zaciętej walce o mistrzostwo zajęły drugie miejsca. Gratulujemy sukcesu naszym szachistom! Było blisko, bardzo blisko finału wojewódzkiego.

Naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci reprezentowali uczniowie w składzie:Alicja Hendel (5 d), Bytomski Borys (5a), Jastrzębski Filip (5a) oraz Koperski Wojciech (6c).

W Igrzyskach Młodzieży szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:Martyna Adamczyk(7b) Aleksander Smagacz (8a),Robert Makowicz(3cG) oraz Adam Gajda(3cG)

 

Hanna Barszcz z klasy 1a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej..

 

Zespół SP 16, w składzie: Martyna Adamus, Magdalena Kwiska, Wiktoria Mogieła, Marta Szudeja, z klasy 6a, zdobył główną nagrodę na XXIX Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w kategorii plastyka (praca przestrzenna).

 

Uczniowie klasy 1 d:Bianka Zelek i Adam Ziarnik 7 maja wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim pt.”Dziecko w literaturze pięknej”, organizowanym przez TPD. Adaś zajął 3 miejsce, Bianka zdobyła wyróżnienie.

Dziecko w literaturze pięknej

Milena Taisner z kl. 3a zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim – poezja śląska.

 

Szkoła Podstawowa nr 16 zdobyła I miejsce w powiecie w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „FOX”.

 

Aleksander Smagacz z kl. 8a zdobył tytuł  Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2018/2019.

 

Emilia Kosowska z kl. 1a zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesienny spacer”.

 

Magdalena Drożańska z kl. 1a zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesienny spacer”.

 

Dawid Łuczak z kl. 5c zdobył nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Ważne – Dobre – Piękne”.

 

Paulina Łobodziec z kl. 5c zdobyła nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Powstania, zrywy ku wolności”.

 

Agata Paterok z kl. 1a zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wiersze za jeden uśmiech”.

 

Adam Ziarnik z kl. 1d zajął III miejsce w Miejskim Konkursie Literackim „Dziecko w literaturze pięknej”.

 

Bianka Zelek z kl. 1d zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Literackim „Dziecko w literaturze pięknej”.

 

Hanna Barszcz z kl. 1a zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza maska karnawałowa”.

 

Witold Wilk z kl. 2b zajął X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”.

 

Dawid Łuczak z klasy 5c zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Hafciarskim pt.”Świat malowany nitką” – kategoria wiekowa 10-13 lat.

 

Wiktoria Rąpała z klasy 3 b zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „WIOSENNE KLIMATY… KWIATY”

 

Hanna Kosak z klasy 1 a zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „WIOSENNE KLIMATY… KWIATY”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Ksawier Skrzyczek z kl. 5a zajął III miejsce w XXIV Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych – rzut piłką palantową chłopców – 2006r. i młodsi

 

Komandzik Adam zajął III miejsce w XXIV Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych – skok wzwyż chłopców – rocznik 2002 – 2003
Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Szachach – Igrzyska Dzieci

 

Emilia Hadała z kl. 3 a zajęła III m. w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Jakub Hadała z kl. 2 a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Zuzanna Kisiel z kl. 3 a zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”

 

Maja Tomczak z kl. 5a zdobyła NAGRODĘ w konkursie plastycznym „Mazurek Dąbrowskiego – ilustracje”.

 

LAURA PAWLETA z klasy III b zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – przyrodniczym pt. „Mapa Polski” dla uczniów klas 3 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdańsku.

 

EMILIA HADAŁA z klasy III a zajęła I miejsce w kategorii klas I – III w konkursie „Dobranocki z dawnych lat”, który odbył się w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 

Dawid Kucharczyk zajął 1 miejsce, Julia Kubera zajęła 2 miejsce, Aleksander Szebesta zajął 7 miejsce, Filip Pająk zajął 8 miejsce, Martyna Wolak i Maja Wilk zajęły ex aequo 10 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” (sesja jesienna) – edukacja matematyczna

 

Emilia Hadała z kl. 3a zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: „Wiersze Marii Konopnickiej w ilustracji dziecięcej”

 

Weronika Kocjan z kl. 3b zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: „Wiersze Marii Konopnickiej w ilustracji dziecięcej”

 

III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Siatkówce Chłopców Igrzyska Młodzieży.

 

LAURA PAWLETA z klasy III b zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Komputerową – „Komputerowa pisanka” organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

 

GRZESIAK SZYMON z klasy Ic zajął II miejsce w XII edycji konkursu miejskiego „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej oraz Koło TPD przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera.

 

Agata Wójcik z kl. 3c zdobyła tytuł „Mistrza ortografii” w Miejskim Konkursie Ortograficznym uczniów klas 3.

 

Marta Tuchowska, Paulina Rosiczka i Malwina Wawoczny z kl. 7c zajęły I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Zanim podpalisz – pomyśl”

 

Laureaci miejskich konkursów organizowanych w ramach XIX Festiwalu Małych Ojczyzn Lokalnych:

  • Marta Kumiega z klasy 7 A III miejsce w konkursie Patron mojej szkoły – witraż.
  • Julia Frydrych z klasy 6 A II miejsce w konkursie Sport i sportowcy w Rudzie Śląskiej – album.
  • Olivier Kurowski z klasy 2B OG I miejsce w konkursie fotograficznym Miejsca pamięci w Rudzie Śląskiej.
  • Arkadiusz Garbas z klasy 3D OG wyróżnienie w konkursie fotograficznym Miejsca pamięci w Rudzie Śląskiej.

 

LAURA PAWLETA z klasy III b zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno – przyrodniczym pt. „Mapa Polski” dla uczniów klas 3 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdańsku.

 

EMILIA HADAŁA z klasy IIIa zajęła I miejsce w kategorii klas I – III w konkursie „Dobranocki z dawnych lat”, który odbył się w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 

Dawid Kucharczyk zajął 1 miejsce, Julia Kubera zajęła 2 miejsce, Aleksander Szebesta zajął 7 miejsce, Filip Pająk zajął 8 miejsce, Martyna Wolak i Maja Wilk zajęły ex aequo 10 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” (sesja jesienna) – edukacja matematyczna

 

LAURA PAWLETA z klasy IIIb zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Komputerową – „Komputerowa pisanka” organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

 

Emilia Jasińska – ucz. kl.6a. zajęła III miejsce w IV Wojewódzkim konkursie plastyczno- technicznym „Interpretacje i inspiracje sztuką romantyzmu” – „Pejzaż niepokornych serc, dusz i wyobraźni”, organizator: Stowarzyszenie „Dominus” w Rudzie Śląskiej

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Paulina Gołębiowska z kl. 3b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” w kategorii I (uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej).

 

Zuzanna Gołębiowska z kl. 1a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” w kategorii I (uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej).

 

Aleksander Smagacz z kl. VIa, Wojciech Koperski z kl. IVc, Borys Bytomski z kl. IIIa i Alicja Hendel z kl. IIIe wywalczyli II miejsce w  Miejskich Zawodach w Szachach drużynowych i tym samym zakwalifikowali się do zawodów rejonowych w Zabrzu.

 

Zuzanna Gołębiowska z kl. 3b zajęła I m. w międzyszkolnym konkursie świetlic szkolnych pn. „Jesienny spacer”.

 

Julia Warzocha z kl. 5b zajęła I m. w konkursie przeprowadzonym z okazji ŚWIĘTA DRZEWA „Zdjęcie najpiękniejszego, jesiennego drzewa”.

 

Aleksander Smagacz kl. VI a, Wojtek Koperski kl. IV c, Borys Bytomski kl. III a, Alicja Hendel kl. III e zajęli IV miejsce w rejonowych zawodach szachów drużynowych w Zabrzu.

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 16 pod kierunkiem p. Anny Samol  zajęła III miejce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej szkół podstawowych w mini piłce ręcznej chłopców. 

 

Michał Kaszyński z kl. 3e zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Szopka bożonarodzeniowa”.

 

Dominik Hałys z kl. 3d zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świąteczne  Anioły”.

 

Bartek Stanowski i Kacper Stanowski z kl. 3e zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świąteczne  Anioły”.

 

Dominik Hałys zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Kartka bożonarodzeniowa”. 

 

Wiktor Kowolik z klasy 4a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na projekt pracy promującej bezpieczny internet.

 

Drużyna klas II i III zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Podstawowych.

Skład drużyny klas II: Stanik Nadia 2 c , Baryłkowska Ola 2 c, Kaszycki Dawid 2 d, Cembala Kasia 2 d, Kubera Julia 2 d, Barczok Tymoteusz 2 d, Kucharczyk Dawid 2 d, Hendel Agata 2 e, Garbiec Oliwia 2 e, Gburczyk Mateusz 2 e, Volkert Miłosz 2 e.

Skład drużyny klas III : Leśnik Mateusz 3 a, Koziebrodzka Kinga 3 a, Strózik Juliusz 3 a, Kwiatek Fabian 3 a, Walkiewicz Zuzia 3 b, Stegienko Bartek 3 b, Furman Adam 3 b, Twardoch Klaudia 3 d, Witalis Krzysztof 3 d, Hałys Dominik 3 d, Nieradko Martyna 3 d, Florczyk Zosia 3 e, Hendel Ala 3 e, Kalisz Kuba 3 e, Nawrocki Cyprian 3 e.

 

Natalia Szydełko z klasy 6a zdobyła I miejsce w XI Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2004 (Kępno, 9-11.12.2016r.).

 

Drużyna klas I-III zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Podstawowych.

 

Natalia Badura z kl. 4 c zdobyła I miejsce dziewcząt w miejskich zawodach pływackich szkół podstawowych stylem grzbietowym. (15.03.17.)

 

Drużyna piłki siatkowej dziewcząt w składzie: Szydełko Liwia, Szydełko Natalia, Twardoch Marta, Szymała Nicola, Giza Natalia, Nierle Wiktoria, Matyl Nadia, Melecka Julia, zdobyła w finale III miejsce w szkolnych zawodach szkół podstawowych na poziomie miejskim.

 

Michalina Jendryczko z kl. 3e zajęła 4 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

SIMONA KONSEK z kl. 3c zajęła 6 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

SZYMON WIETEK z kl. 3a zajął  8 miejsce w powiecie w konkursie z języka angielskiego FOX , w  kategorii 1 Kittens

 

Weronika Kołodziej z kl. 4c zajęła 6 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

MACIEJ JABŁOŃSKI z kl. 5b zajął 8 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

NATALIA SZYMECZKO zajęła 10 miejsce w powiecie w konkursie języka angielskiego FOX –   Kategoria 1 Bunnies

 

Filip Pająk (kl. 2d) – zdobył wyróżnienie, 43 miejsce w regionie, 7 miejsce w mieście w konkursie Kangur Matematyczny

 

Julia Kubera (kl. 2d) -zdobyła wyróżnienie, 57 miejsce w regionie, 10 miejsce w mieście  w konkursie Kangur Matematyczny

 

Paweł Dudziak (kl. 5c) – wyróżnienie, 42 miejsce w regionie, 2 miejsce w mieście  w konkursie Kangur Matematyczny

 

Starty w zawodach pływackich – Natalia Badura kl. IV c:

  • I miejsce w stylu dowolnym na 50 m w Rybniku- Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m w Rybniku- Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu grzbietowym na 50 m w Herbach w VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu grzbietowym na 100 m w Herbach w VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • IV miejsce w stylu dowolnym na 50 m w Zawodach Ogólnopolskich w Gliwicach -Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.
  • II miejsce w sztafecie mieszanej 8×50 m stylem dowolnym w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2006/2007 – Klub Sportowy UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska.

 

Rafał Witkowski, uczeń klasy 6c, zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Matematyczne Origami”

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Zuzanna Gołębiowska z kl. 2b zajęła I miejsce w konkursie plastycznym w ramach XX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

HAŁYS DOMINIK klasa 2d zajął III miejsce w miejskim konkursie „Śląska szopka bożonarodzeniowa”
LASEK OSKAR klasa 3c otrzymał wyróżnienie w miejskim konkursie „Śląska szopka bożonarodzeniowa”

 

Anna Grygar z kl. 6b zajęła I miejsce w miejskim konkursie na projekt pracy promującej „Bezpieczny internet”.

 

Wojciech Koperski z klasy 3b zajął I miejsce w Mistrzostwach Rudy Ślaskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych

 

Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła I miejsce w Mistrzostwach Rudy Ślaskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych – klasyfikacja drużynowa

 

Wiktoria Dziurska z kl. 3b uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w Miejskim Konkursie Ortograficznym uczniów klas 3.

 

Anna Grygar z kl. 6b zajęła III miejsce w X edycji Miejskiego Konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” w kategorii klas IV – VI.

 

Oskar Kilka z kl. 1a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie świetlicowym „Kartka wielkanocna” w kategorii klas I – III

 

Oliwia Borowska z kl. 3b zajęła II m. w powiecie i XX m. w regionie katowickim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

 

Dawid Prokop z kl. 6b zajął II m. w powiecie i IX m. w regionie katowickim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

 

Mateusz Gburczyk z kl. 1e zdobył III miejsce  w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Roksana Kulig z kl. 3b zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Oskar Ziomek z kl. 1a zdobył wyróżnienie w kategorii klas I- III w II Miejskim Konkursie Plastycznym Świetlic Szkolnych „Wiosenne klimaty … ptaki cudaki”.

 

Kinga Kuberek, Ania Grygar i Dawid Prokop (klasa 6b) pod kierunkiem p. AleksandrySzojdy zdobyli I miejsce w międzyszkolnym drużynowym konkursie „Na szlaku Unii Europejskiej”.

 

Aleksander Smagacz (5a), Julia Melecka (5a), Krzysztof Krzeszowski (5c) i  Kinga Kuberek (6b), która w finale zastąpiła Olka, pod kierunkiem p. Aleksandry Szojdy, zajęli IV miejsce w miejskim  konkursie wiedzy o Rudzie Śląskiej organizowanym przez Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej.

 

Paweł Szołtysik z kl. III b  zdobył wyróżnienie, 62 miejsce w regionie, 13 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Natalia Szczygielska  z kl. VI b zdobyła  wyróżnienie, 43 miejsce w regionie, 3 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Dawid Prokop z  kl. VI b zdobył wyróżnienie, 55 miejsce w regionie, 4 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Anna Grygar z kl. VI b zdobyła wyróżnienie, 68 miejsce w regionie, 6 miejsce w mieście w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

 

Zespół wokalny z klasy 6b pod kierunkiem p. Anny Szymańskiej zajął II miejsce w kategorii klasy IV – VI w XIV Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 

Julia Kisiel (3a), Natalie Pietraschek (3a) oraz Wiktoria Dziurka (3c)  pod kierunkiem p. Bożeny Mondry zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Znawca Przyrody”

 

Anna Grygar i Natalia Szczygielska z kl. 6b zajęły I miejsce w V Drużynowym Konkursie Wiedzy Matematyczno – Przyrodniczej

 

Gierszner Wiktor – I miejsce w XXVIII Sportowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w konkurencji rzut piłeczką palantową chłopców klas V

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Szachach Chłopców Szkół Podstawowych

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął III miejsce w klasyfikacji do lat 12 w Festiwalu Szachowych „Rudzka Wiosna 2016” w Szachach Szybkich

 

Aleksander Smagacz z kl. 5a zajął I miejsce w Otwartym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 23

 

Emilia Knapik klasa IIc – I miejsce w konkursie KATA w kategorii 8-10lat ,III miejsce w konkursie KUMITE SEMI KONTAKT w kategorii 8-10 lat

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Miejskie zawody sportowe – Liga Lekkoatletyczna, która odbyła się na obiektach sportowych przy SPS 15 w Halembie.

  • BRACKA Wiktoria zdobyła II m w biegu na 300m,
  • WIDOK Dominika zdobyła III m w skoku w dal dziewcząt,

Krzysztof Krzeszowski z klasy IV c zdobył wyróżnienie w Wielkim Teście z Języka Angielskiego.

 

Wiktor Kijek z kl. 6a zajął 1 miejsce w konkursie plastycznym w ramach XIX Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej GLORIA DEI pod hasłem „Rodzina otwarta na Boga”.

 

Wiktor Kijek z klasy VI a zajął I miejsce w konkursie plastycznym ”Rodzina otwarta na Boga” w ramach Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

Natalia Szymeczko z klasy III a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. ”Jesienny spacer”

 

Magdalena Wieczorek z kl. 5b zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej pn. „Co w trawie piszczy”.

 

Wiktor Kijek klasa 6a
Osiągnięcia sportowe w I semestrze roku szkolnego 2014/2015:

  • I miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • I miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • I miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • II miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Mityng Pływacki 2014 -Rybnik,25.10.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 100m motylkowy, Radlin,29.10.2014r.
  • I miejsce w XV Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu, Ruda Śląska, 8.11.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 100m dowolny, Radlin,14.11.2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Śląskich w konkurencji 200m zmienny, Radlin,14.11.2014r.
  • I miejsce w 3 Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka w konkurencji 50m stylem dowolnym, Bielsko- Biała, 22.11.2014r.
  • II miejsce w 3 Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka w konkurencji 50m stylem motylkowym, Bielsko- Biała, 22.11.2014r.
  • I miejsce w zawodach pływackich Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej w konkurencji 200m stylem zmiennym, Radlin, 28.11.2014r.
  • I miejsce w mitingu pływackim „Sobota w Cieszynie” 200m stylem dowolnym, Cieszyn , 29.11.2014r.
  • II miejsce w mitingu pływackim „Sobota w Cieszynie” 100m stylem zmiennym, Cieszyn, 29.11.2014r
  • I miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 200m dowolny, Radlin,11 grudnia 2014r.
  • I miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 200m zmienny, Radlin,12 grudnia 2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 100m motylkowy, Radlin,12 grudnia 2014r.
  • II miejsce w zawodach pływackich MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w konkurencji 100m dowolny, Radlin,12 grudnia 2014r.

Julia Jakimowicz – klasa 6a:

  • 11 października 2014 zdobyła drugie miejsce w mistrzostwach Polski amatorów Family Cup 2014 (sprint w stylu dowolnym)
  • 8 listopada 2014 drugie miejsce w otwartych mistrzostwach Rudy Śląskiej (styl klasyczny)
  • 24 listopada 2014 czwarte miejsce w mistrzostwach Bytomia w wieloboju (trzecie w stylu klasycznym, czwarte w stylu dowolnym)
  • 7 grudnia 2014 trzecie miejsce w zabrzańskim mityngu pływackim (styl klasyczny)
  • 11-12 grudnia 2014 drugie (styl zmienny) i trzecie (styl dowolny) miejsce w sztafecie w mistrzostwach Śląska

Dawid Szymański:

  • III miejsce w kategorii KUMITE DZIECI LEKKI KONTAKT- Jastrzębie Zdrój 29.11.14.
  • I miejsce w konkurencji KATA rocznik 2002-2003- 06.12.14. Ruda Śląska
  • I miejsce w XV Amatorskich Mistrzostwach Rudy Śląskiej w pływaniu – 09.11.14.

Anna Grygar – klasa 5b:

  • III miejsce w Miejskim Konkursie na projekt pracy promującej „Bezpieczny Internet”.

Paweł Dudziak z klasy 3c

  • V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia”.

Agata Sobota z klasy 4a

  • III miejsce w IX edycji konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej.

Marek Wróbel z klasy 4c

  • zdobył wyróżnienie w IX edycji konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej.

Natalia Szymeczko z klasy 3a

  • zajęła II miejsce w powiecie, a XI miejsce w regionie w konkursie języka angielskiego FOX.

Dawid Prokop z klasy 5b

  • zajął IV miejsce w powiecie, a XX miejsce w regionie w konkursie języka angielskiego FOX.

Maciej Jabłoński z klasy 3a

  • zwycięzcą w dyktandzie zorganizowanym przez Helen Doron. Nagrodą jest dowolny tygodniowy turnus półkolonii letnich lub zimowych.

Paweł Szołtysik z klasy 3b

  • został zwycięzcą etapu okręgowego konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac literackich. Nagrodą jest wyjazd autora pracy do Senatu RP ufundowany przez Senatora RP, Pana Leszka Piechotę.

Oliwia Borowska i Piotr Szwach z kl. 2b

  • zajęli  I miejsce w kategorii duet kl. I-III w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej.

Zespół wokalny klas I-III pod kierunkiem p. Patrycji Stopki

  • zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły kl. I-III w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

  • Paweł Dudziak (kl. 3c) – wyróżnienie, 68 miejsce w regionie, 5 miejsce w mieście,
  • Wiktoria Leśnik (kl. 3c) – wyróżnienie, 78 miejsce w regionie, 6 miejsce w mieście,
  • Dawid Prokop (kl. 5b) – wyróżnienie, 114 miejsce w regionie, 5 miejsce w mieście,
  • Jakub Orszulka (kl. 6b) – wyróżnienie, 59 miejsce w regionie, 4 miejsce w mieście.

XXVII Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych

  • Wiktoria Bracka z kl. 6a zajęła II miejsce w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 300m klas VI
  • Alicja Chołuj z kl. 6a zajęła III miejsce w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 300m klas VI
  • Julia Melecka z kl. 4a zajęła I miejsce w w XXVII Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych – bieg na 150m klas IV

I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin

  • Szymański Dawid I miejsce w konkurencji Kumite Semi Kontakt rocznik 2002-2003 I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin (17.05.15.)
  • Szymański Dawid II miejsce w konkurencji Kata rocznik 2002-2003  I Puchar Śląska Młodzieży i Dzieci Karate Kyokushin (17.05.15.)

Ogólnopolski Maraton BIKE

  • Krzysztof Krzeszowski z kl. 4c zajął XI miejsce w Ogólnopolskim Maratonie BIKE  w Wiśle.

Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

  • Wiktor Kijek – I miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m klasyczny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m motylkowy, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 200m zmienny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.
  • Wiktor Kijek – II miejsce w Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na dystansie 100m dowolny, Kraków, 20-21 czerwca 2015r.

Ogólnopolski konkurs plastyczny  Mój Przyjaciel doktor clown”

  • Nikola Włodarczyk z klasy 3c zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ” Mój Przyjaciel doktor clown” zorganizowanym przez Fundację „Dr Clown” z siedzibą w Warszawie.

Międzyszkolny  konkurs małolatów „Pstryczek elektryczek”

  • N.Krybus z 3c, P.Dudziak z 3c, P.Wodarski z 3b, M.Simon z 3a zdobyli 2 miejsce w 10 międzyszkolnym  konkursie małolatów „Pstryczek elektryczek” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 im. M.Kopernika w Rudzie Śląskiej.
Skip to content